حدود 40 در صد تصادفات در 24 ساعت گذشته از نوع واژگوني بوده است

سمنان-ايرنا- جانشين فرماندهي انتظامي ناجا گفت: حدود 40 درصد تصادفات صورت گرفته در جاده هاي كشور در 24 ساعت گذشته از نوع واژگوني بوده است.

به گزارش ايرنا، سردار اسكندر مومني روز شنبه در جمع مسئولان ستاد تسهيلات نوروزي، پرسنل نيروي انتظامي و پليس راه استان سمنان، افزود : خستگي و خواب آلودگي و بي توجهي به جلو مهم ترين علل بروز تصادف ها بوده است.
سردار مومني با بيان اينكه با توجه به يكنواختي جاده هاي استان سمنان ميانگين تصادفات از نوع واژگوني قطعا در اين استان بالاتر است، اظهار كرد: بيشترين تصادفات در اين جاده در محور ميامي به سبزوار اتفاق مي افتد.
وي بيشترين ساعت رخداد تصادف ها را در بازه زماني 12 تا 18 عصر عنوان كرد و گفت: مسير تهران-سمنان و مشهد در دو روز گذشته يكي از پر تردد ترين جاده هاي كشور بوده است.
جانشين فرماندهي انتظامي ناجا افزايش علائم هشدار دهنده، ايجاد سكوها، ايجاد شيارهاي طولي و عرضي، راه اندازي استراحت گاهها را در كاهش تصادفات اين محور مهم دانست و گفت: اقدامات هشدار دهنده و مديريت و كنترل سرعت از سوي پليس نيز يكي ديگر از اقداماتي است كه مي تواند در كاهش تصادفات نقش مهم داشته باشد.
سردار مومني با بيان اينكه تعداد خودروهاي كشور در سال 84 و 85 هفت ميليون دستگاه خودرو بوده و ما شاهد كشته شدن 28 هزار نفر از هموطنان خود در جاده ها بوديم، تصريح كرد: با اقدامات صورت گرفته در حال حاضر تعداد كشته هاي تصادفات جاده اي به 16 هزار نفر كاهش يافته است و اين در حالي است كه تعداد خودرو ها به 17 تا 18 ميليون دستگاه رسيده است.
وي با بيان اينكه اقدامات خوبي نسبت به گذشته صورت گرفته است، اظهار كرد: اعتقاد ما بر اين است كه باز هم بايد تلاش كنيم و تعداد كشته ها را به حداقل ممكن برسانيم.
جانشين فرماندهي انتظامي ناجا تاكيد كرد: نيروي انتظامي همه توان و ظرفيت خود را براي سازماندهي طرح نوروزي و قرار گاه نوروزي به كار بسته است.
سردار مومني گفت: حضور گسترده و پيشگيرانه در تمام نقاط كشور،كنترل جرائم و برخورد با آن، كنترل مجرمين و برخورد با آنان، برخورد با تخلفات حادثه ساز و برخورد مناسب با مردم سه رويكرد پليس است.
وي با تاكيد بر همكاري مردم با پليس، گفت: مردم بايد ضمن برنامه ريزي، سفر خود را مديريت كنند تا در پايان تعطيلات نوروزي شاهد كاهش آمار تصادفات جاده اي باشيم.
جانشين فرماندهي انتظامي ناجا از همراهي مردم با پليس و همكاري سازمان ها و دستگاه ها از جمله راهداري، هلال احمر، اورژانس، امداد خودروها، آتش نشاني، ستاد تسهيلات خدمات سفر، ميراث فرهنگي، آموزش و پرورش، همياران پليس و راهوران محله و تلاش و حضور ميداني همكاران پليس راه و راهور و همكاري خانواده هاي آنها تشكر كرد.
وي در پايان از رانندگان خواست مقررات را در طول سفر رعايت كنند تا روند كاهش كشته هاي تصادف ها همانند سال هاي گذشته ادامه يابد.
7470/6026

سرخط اخبار استان‌ها