۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۲:۲۰
کد خبر: 82007548
T T
۰ نفر
سمنوي شهرضا در سفره هفت سين ايرانيان

شهرضا – اصفهان – ايرنا - يكي از آداب و رسوم مردم شهرضا پختن سمنو در شب عيد براي سفره هاي هفت سين مردم سراسر كشور است.

به گزارش ايرنا، هر سال حدود دو هزار پاتيل سمنوي سنتي در شهرستان شهرضا پخت كه از اين تعداد 200 پاتيل در آستانه عيد نوروز طبخ و در سراسر كشور توزيع مي شود.
پخت سمنوي شهرضا در كشور بي نظير است و در مراسمي سنتي كه با سلام و صلوات و دعا همراه است و ريشه در آداب و رسوم هزار ساله مردمان اين ديار كهن دارد، انجام مي شود.
يكي از اساتيد سمنوپز شهرضا حين پخت سمنو گفت: همه ساله در اواخر اسفند ميهمانان زيادي از شهرهاي مختلف به شهرضا مي آيند و شاهد پخت سمنوي سنتي شهرضا هستند.
حجت الله عموهادي كه در طول پاييز و زمستان امسال بيش از 30 پاتيل سمنو پخته است، افزود: سمنوي سنتي شهرضا در پاتيل هاي مسي بزرگ در مدت 24 ساعت پخت مي شود.
وي افزود: مردم شهرضا هر ساله حدود دو هزار پاتيل سمنوي سنتي مي پزند كه وزن سمنوي هر پاتيل حدود يك تُن است.
يكي ديگر از اساتيد سمنوپز شهرضا گفت: برنامه پخت سمنوي سنتي در شهرضا به نيت نذر پنج تن آل عبا از اوايل پاييز شروع مي شود و تا پايان فروردين ادامه دارد.
سيدحميد ميري افزود: براي هر بار پخت حدود 300 كيلوگرم گندم استفاده مي شود كه 100 تا 150 كيلوگرم از گندم ها را حدود چهار روز در پارچه خيس مي گذارند تا ريشه كند.
ميري اضافه كرد: گندم ريشه كرده را در هواي آزاد قرار مي دهند و بعد آن را در آسياب تبديل به آرد مي كنند، آردي كه از اين گندم بدست مي آيد به 'آرد سوهان' معروف است و باعث شيرين شدن سمنو مي شود.
يكي ديگر از سمنوپزان شهرضايي كه قرار است در سالروز تولد سردار خيبر، شهيد حاج محمدابراهيم همت در كنار مزار اين شهيد بزرگوار و امامزاده شاهرضا(ع) براي مسافران نوروزي سمنو بپزد، نيز گفت: زماني كه بخواهيم كار پخت سمنو را آغاز كنيم همه گندم ها را آسياب مي كنيم و از اذان صبح امروز كار پخت شروع مي شود و تا اذان صبح فردا طول مي كشد.
رحمت الله حسيني افزود: از صبح زود آرد را با آب ولرم مخلوط مي كنيم كه حدود 16 ساعت بدون اضافه كردن موادي پخته مي شود .
حسيني گفت: در طول پخت يكي دوبار سمنو حالت خمير گونه پيدا مي كند كه به آن آب اضافه مي كنيم تا رقيق شود.
وي افزود : اين كار در شهرضا به 'شربت دادن' معروف است.
حسيني تصريح كرد: زماني كه سمنو حالت خميرگونه پيدا كرد، بايد مراقب بود تا سمنو نسوزد يا ته نشين نشود و در اين زمان بايد با سرعت عمل بسياري آن را برهم زد.
وي گفت: اين عمل براي سرخ كردن و رنگ گرفتن سمنو انجام مي شود.
حسيني افزود: حدود ساعت 10شب با ذكر دعا و صلوات و آداب و رسوم خاص، درب پاتيل بسته مي شود و يك سيني حاوي قران، آب، شمع، شانه، ماهي قرمز، سورمه، نبات ، شكلات و آينه روي پاتيل قرار مي گيرد تا سمنو تا صبح دم بكشد.
وي گفت: فردا صبح بعد از خواندن نماز، سمنو بين مردم توزيع مي شود.
براي پخت سمنوي سنتي شهرضا فقط از آرد و آب استفاده مي شود و جنبه نذري دارد.
شهرضا در 80كيلومتري جنوب اصفهان واقع است.
ت/6027/7144

سرخط اخبار استان‌ها