۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۲:۱۸
کد خبر: 82007545
T T
۰ نفر
حجم ترافيك در مسيرهاي ارتباطي زنجان بسيار بالاست

زنجان - ايرنا - رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي زنجان گفت: با توجه به نزديك شدن به سال جديد و افزايش شمار مسافرت ها ، حجم ترافيك در مسيرهاي ارتباطي اين استان بسيار بالا رفته است.

سرهنگ علي اصغر شيرمحمدي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: با وجود حجم بالاي ترافيك ،عبور و مرور در محورهاي ارتباطي استان زنجان آرام و روان است.
وياضافه كرد :رانندگان عبوري از جاده هاي زنجان بهتر است به قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي و هشدار هاي پليس توجه جدي داشته باشند و با صبر و حوصله رانندگي كنند.
وي اظهار كرد: با گرم شدن هوا، رانندگان احساس خواب آلودگي بيشتري پيدا مي كنند و در چنين مواقعي براي حفظ جان خود، سرنشينان و ديگران لازم است با يك استراحت كوتاه جان خود و ديگران را بيمه كنند.
شيرمحمدي تاكيد كرد: سرنشينان خودرو به ويژه سرنشين جلو از خواب در مقابل راننده در حين رانندگي به جد اجتناب كنند و به چشمان خسته رانندگان اطمينان نداشته باشند.
رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي استان زنجان گفت: برخي از سرنشينان خودروهاي عبوري، قانون بستن كمربند ايمني را رعايت نمي كنند و اين در حالي است كه هنگام وقوع سوانح رانندگي جاده اي بيشترين تلفات جاني به دليل نبستن كمربند رخ مي دهد.
شيرمحمدي افزود: متاسفانه در واپسين روز از سالجاري، راننده يك دستگاه كاميون ايسوزو به دليل خستگي و خواب آلودگي در كيلومتر 60 و با سرعت بالايي كه داشت با قسمت عقب يك دستگاه كاميون كشنده هوو به شدت برخورد كرد و مرگ دلخراشي را براي خود رقم زد.
مسئول مركز مديريت راه هاي ارتباطي اداره كل راه و شهرسازي استان زنجان نيز از افزايش حجم ترافيك در جاده هاي استان خبر داد و از رانندگان خواست با احتياط بيشتري رانندگي كرده و از هرگونه عجله و شتاب بي مورد خودداري كنند.
مسعود خوشكام افزود: 28 اسفند پارسال تعداد 355 هزار و 587 خودرو در مسيرهاي ارتباطي زنجان تردد داشتند كه روز گذشته /28 اسفند 94/ اين تعداد به 365 هزار و 801 تردد رسيد.
وي يادآورشد:اين ميزان تردد در 28 اسفند امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.09 درصد و نسبت به روز گذشته /27 اسفند 94/ ميزان 5/29 درصد افزايش نشان مي دهد.
597/3001/1662