شمار كلاس هاي درس استان ايلام براي اسكان مسافران نوروزي افزايش يافت

ايلام - ايرنا - مسئول اسكان مسافران نوروزي اداره كل آموزش و پرورش استان ايلام از افزايش شمار كلاس هاي درس براي پذيرايي و اسكان مسافران نوروزي در اين استان خبر داد.

نجف عسگري نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اينك و با توجه به احتمال افزايش حجم مسافران ورودي به اين استان، 10 مدرسه به تعداد قبلي (122 مدرسه) تجهيز شده براي اسكان مهمانان و مسافران نوروزي اضافه شده است.
به گفته وي، به منظور پذيرايي هر چه بيشتر از مسافران نوروزي در اين استان اكنون 132مدرسه با 739 كلاس درس براي اسكان مهمانان نوروزي پيش بيني شده است.
عسگري نژاد اظهار كرد: افزون بر اين مدارس، خوابگاه دانشجويي فرهنگيان و همچنين مركز فرهنگي هنري اداره آموزش و پرورش و زائر سراي مهران نيز كدام به ظرفيت 200 نفر براي اسكان كاروان هاي اردويي فرهنگيان، دانش آموزان، راهيان نور و ديگر كاروان ها تجهيز و آماده شده است.
وي با بيان اينكه اسكان مسافران نوروزي در مدارس و مراكز رفاهي تا 13 فروردين سال آينده ادامه دارد، گفت: 130 نفر از نيروهاي آموزش و پرورش استان ايلام براي ارائه خدمات دهي به مسافران نوروزي در ستادهاي اسكان بكار گيري شده اند.
به گفته عسگري نژاد، كلاس ها و مدارس در نظر گرفته شده براي اسكان نوروزي مسافران بر حسب امكانات و شرايط اسكان به صورت ويژه، الف، ب و ج درجه بندي شده و براي مدارسي كه بهترين و مطلوب ترين خدمات و امكانات را در اختيار مسافران قرار دهند، بسته هاي تشويقي تعلق مي گيرد.
وي اضافه كرد: مدارس درجه ويژه داراي تخت، پتو، فرش، تلويزيون، سامانه هاي گرمايشي و سرمايشي و يخچال، مدارس درجه الف داراي فرش، پتو، تلويزيون و يخچال، مدارس درجه ب نيز داراي فرش، تلويزيون، تلويزيون و يخچال مشترك و مدارس درجه ج نيز فقط داراي فرش و زيرانداز هستند.
وي گفت: عموم مسافران متقاضي اسكان در اقامتگاه هاي آموزش و پرورش با ورود به سامانه (eskn.medu.ir) در اين سامانه ضمن ثبت نام اينترنتي از نرخ مصوب اجاره بهاي مدارس و امكانات آنها اطلاع پيدا كنند و يا اينكه به ايستگاه هاي مستقر در مبادي ورودي و خروجي استان مراجعه و مدارس مورد نظر خود را انتخاب كنند.
بيش از يك هزار و 356 فضاي آموزشي در استان ايلام وجود دارد.
7171/9002

سرخط اخبار استان‌ها