صدور بیش از 4800 مجوز پرواز خارجی در ایام نوروز 95

تهران- ایرنا- سازمان هواپیمایی كشوری اعلام كرد: بیش از 4800 مجوز پرواز خارجی به صورت فوق العاده و برنامه ای برای تعطیلات نوروز امسال صادر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان هواپیمایی كشوری، پروازهای نوروزی از 25 اسفندماه امسال آغاز و تا 15 فروردین ماه 95 ادامه دارد. از 4800 مجوز پرواز خارجی صادر شده، سه هزار و 255 پرواز به شركت های خارجی و 1563 مجوز به شركت های داخلی اختصاص یافته است.
براساس این گزارش، در ایام نوروز 41 شركت هواپیمایی خارجی پروازهای فوق العاده و برنامه ای را انجام می دهند.
سازمان هواپیمایی كشوری اعلام كرده برای انجام پروازهای رضایت بخش، ایمن و سلامت، جلسه های متعددی توسط مجموعه های مرتبط مانند معاونان عملیات شركت های هواپیمایی (توسط معاونت استاندارد پرواز سازمان) و مدیران عامل و نمایندگان بازرگانی شركت های هواپیمایی (توسط مدیركل دفتر نظارت سازمان) برگزار شده است.
همچنین به شركت های هواپیمایی توصیه شده تا نسبت به سه محور اطلاع رسانی از طریق شماره تلفن های دریافت شده از مسافران به هنگام دریافت بلیت هواپیما، اطلاع رسانی توسط روسای ایستگاه ها در داخل ترمینال ها و ارتباط نزدیك مدیران روابط عمومی ها و مسئولان عالی رتبه شركت ها با رسانه توجه لازم صورت گیرد.
سازمان هواپیمایی كشوری اعلام كرده به افزایش پروازها در دو روز اخیر اشاره و اعلام كرده است: در دو روز اخیر از آغاز پروازهای نوروزی، شمار پروازها از فرودگاه مهرآباد كه در حالت عادی به سایر استان ها 280 تا 300 پرواز بوده، به حدود 400 پرواز رسیده است.
به گزارش ایرنا، همزمان با آغاز تعطیلات نوروزی 14 شركت داخلی با 163 فروند هواپیما به هموطنان خدمت رسانی می كنند.
پیش بینی می شود كه در ایام تعطیلات نوروزی حدود سه میلیون مسافر با ناوگان حمل و نقل هوایی در مسیرهای داخلی و خارجی جابه جا شوند.
اقتصام**2022** 2023