18 حلقه چاه نفتي در منطقه نفت شهر قصرشيرين فعال است

قصرشيرين - ايرنا - سرپرست فرمانداري قصرشيرين گفت: از مجموع 26 حلقه چاه نفتي موجود در شهر مرزي نفت شهر 18 حلقه آن فعال است.

مرادعلي تاتار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا ضمن تبريك سالروز ملي شدن صنعت نفت افزود: تاسيسات نفتي نفت شهر در 230 كيلومتري كرمانشاه و 60 كيلومتري قصرشيرين واقع شده و پس از پايان جنگ تحميلي بازسازي و در مدار توليد قرار گرفته است.
وي اظهار كرد: هم اكنون روزانه 12 هزار بشكه نفت از چاه هاي نفت شهر استحصال و از طريق خط لوله به پالايشگاه كرمانشاه منتقل مي شود.
بخش سومار از توابع شهرستان قصرشيرين متشكل از 17 روستا و دو شهر سومار و نفت شهر است كه 86 كيلومتر با كشور عراق مرز مشترك دارد و 2 رودخانه كنگير و كنياكش نيز از اين منطقه مي گذرد.
نفت ‌شهر در منطقه صفر مرزي با كشور عراق قرار دارد و زماني داراي تاسيسات ‌پالايشگاه و بهره‌ برداري نفت بود ولي در آغاز جنگ تحميلي همه امكانات شهري و تاسيساتي موجود در اين شهر ويران‌ شد.
نفت شهر ميان ارتفاعات منطقه غرب كشور قرار گرفته و از طريق قصرشيرين و سومار به شبكه جاده اي كشور مرتبط مي شود.
اين شهر در نخستين روزهاي جنگ محاصره و پس از سه روز مقاومت مردم و نيروهاي مسلح به اشغال ارتش بعث عراق در آمد و تا پايان جنگ هم در اشغال باقي ماند و به ويرانه و تلي از خاك تبديل شد.
در سال 1388 يك ميدان نفتي ديگر در نفت شهر كشف شد كه ظرفيت آن 450 ميليون بشكه برآورد مي شود.
3012/6539/9002