مديركل منابع طبيعي قزوين نسبت به تصرف عرصه هاي ملي در نوروز هشدار داد

قزوين - ايرنا - مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان قزوين در خصوص تصرف عرصه هاي ملي در تعطيلات نوروزي هشدار داد.

علي اكبر اسدالهي روز شنبه در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا افزود: با استقرار هفت تيم ثابت و سيار در عرصه هاي طبيعي و ملي استان به هيچ عنوان اجازه سوء استفاده به متخلفان و متصرفان عرصه هاي ملي در طول سال و به خصوص تعطيلات نوروزي را نخواهيم داد.
وي اظهار كرد: در سال هاي گذشته برخي افراد سودجو با استفاده از تعطيلات نوروزي اقدام به تصرف و شخم زدن اراضي ملي كرده كه با توجه به برنامه ريزي هاي صورت گرفته و استفاده از توان يگان حفاظت اداره كل منابع طبيعي در سراسر استان و مراقبت ويژه از اراضي موجود، اجازه چنين كاري به متصرفان داده نخواهد شد.
اسدالهي ادامه داد: به منظور حفاظت از عرصه هاي طبيعي و محيط زيست به مسافران نوروزي كه در حاشيه راه ها براي استراحت و طبخ غذا اقدام به روشن كردن آتش مي كنند، توصيه مي شود هنگام ترك محل خود از خاموش شدن كامل آتش اطمينان حاصل كنند.
مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان قزوين با بيان اينكه كار سازمان جنگل‌ها در حفاظت از منابع طبيعي تعطيل پذير نيست، از آمادگي كامل نيروهاي يگان حفاظت در روزهاي تعطيلات نوروز خبر داد و از مردم خواست هرگونه دست اندازي به طبيعت، تخريب و تصرف اراضي ملي و آتش سوزي جنگل‌ها و مراتع را به شماره تلفن 1504 اطلاع دهند.
اسدالهي در پايان مردم را بهترين حاميان منابع طبيعي دانست و خاطرنشان كرد: مشاركت هاي مردمي در حفظ منابع طبيعي مي تواند نقش كليدي و اساسي در حفاظت از اين منابع خدادادي را داشته باشد.
استان قزوين داراي 853 هزار و 485 هكتار مرتع، 29 هزار و 150 هكتار بيابان و 28 هزار و 157 هكتار جنگل است.
7390/8054

سرخط اخبار استان‌ها