۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۱:۴۶
کد خبر: 82007508
T T
۰ نفر
آماده سازی هفت هزار خانه مسافر در مازندران برای گردشگران نوروزی

ساری- ایرنا- مجری طرح ملی خانه مسافر مازندران گفت كه هفت هزار و 120 خانه مسافر برای اقامت مسافران نوروزی استان ساماندهی شده است .

هوشنگ مرادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران مستقر در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در ساری افزود : هر یك از این خانه ها ظرفیت و امكان پذیرش هشت نفر را دارد.
وی با اشاره به اینكه خانه های مسافر مازندران ظرفیت پذیرش حدود 60 هزار مسافر را دارد ، پیش بینی كرد كه این ظرفیت در زمان پیك حضور مسافر تكمیل شود.
مجری طرح ملی خانه مسافر مازندران هزینه اقامت هر نفر در خانه مسافر را 350 هزار ریال بابت یك شب اعلام كرد .
وی صرفه اقتصادی با توجه به امكانات موجود و امكان حضور خانوادگی مسافران سبب شده است تا اقامت در این خانه مورد استقبال گردشگران قرار گیرد.
مرادی گفت : تلاش بر این است تا با حمایت مالی ، امكانات لازم را برای استانداردسازی خانه های مسافر مازندران فراهم آوریم.
وی افزود : هم اكنون بیشترین تعداد خانه مسافر مازندران در مناطق روستایی كلاردشت ، رامسر ، چالوس ، نوشهر و سلمانشهر فعال است .
مرادی همچنین از ساماندهی 700 تن از افراد تابلو بدست برای اجاره ویلاها و سوئیت ها خبر داد و گفت كه این افراد در 130 مركز اطلاع رسانی و رزور مكان اقامت در استان ساماندهی شدند .
خانه مسافر به خانه های اجاره ای گفته می شود كه تحت نظر سازمان میراث فرهنگی با فراهم آوردن امكانات و رعایت استانداردهایی به مسافران اجاره داده می شود.
مجریان ساماندهی و نظارت بر فعالیت این خانه ها اشخاص حقوقی مجرب و كارآزموده مورد تایید سازمان میراث فرهنگی هستند كه تحت نظارت این سازمان فعالیت می كنند.
خانه های مسافر از قیمت پایین تری نسبت به خانه های اجاره ای برخوردارند و در بیشتر آنها امكانات و ظروف پخت و پز و پذیرایی وجود دارد.
یكی از ویژگی های این خانه ها در برابر خانه های اجاره ای افزایش امنیت خاطر مسافران به خاطر نظارت های مستمر نهادهای متولی بر آن است و علاوه بر این بروز هر مشكلی در این خانه ها تا حل آن و رسیدن به نتیجه قابل پیگیری است .
همچنین تمامی مسافرانی كه در این واحدها اسكان می یابند در طول مدت اقامت بیمه هستند.
مسافران و گردشگران می توانند این خانه ها را به صورت الكترونیكی از طریق سامانه طرح ملی خانه مسافر رزو كنند و یا با مراجعه به مراكز اطلاع رسانی و رزو در هر شهر ، آن را در اختیار بگیرند.
2096/1654/1662