يك هزار و 308 نفر مسافر در ستادهاي اسكان كردستان پذيرش شدند

سنندج- ايرنا- مدير كل آموزش و پرورش كردستان گفت: در دو روز فعاليت مراكز پذيرش و اسكان يك هزار و 308 نفر مسافر در قالب 342 خانوار در مراكز اقامتي آموزش و پرورش كردستان پذيرش و اسكان داده شده اند كه اين تعداد معادل سه هزار و 270 نفر روز مسافر است.

رشيد قرباني روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، افزود: وي اظهار كرد: در نوروز 95 تعداد 19 مركز پذيرش در سطح شهرستان ها و مناطق استان براي ارائه خدمات و تسهيلات سفر به مهمانان فرهنگي پيش بيني شده است كه از اين تعداد پنج مركز در سنندج مستقر مي باشد.
وي اظهار كرد: در نوروز 95 تعداد 238 مدرسه با دو هزار و 274 كلاس و اتاق براي اسكان مهمانان فرهنگي مهيا شده است و بيش از 600 نفر به عنوان عوامل اجرايي در مراكز پذيرش و اسكان به مهمانان و مسافران نوروزي خدمات ارائه مي دهند.
فعاليت مراكز پذيرش و اسكان مهمانان نوروزي در مراكز اقامتي آموزش و پرورش كردستان از روز پنج شنبه 27 اسفند ماه 94 آغاز شده است.
استان كردستان در دامنه‌ها و دشت‌هاي پراكنده سلسله جبال زاگرس مياني قرار گرفته است، از شمال به استان‌ آذربايجان غربي، از شرق به همدان و زنجان، از جنوب به استان كرمانشاه و از غرب به كشور عراق محدود است.
6108

سرخط اخبار استان‌ها