۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۱:۴۴
کد خبر: 82007506
T T
۰ نفر
وزش باد شديد زنجان را در مي نوردد

زنجان - ايرنا - كارشناس پيش بيني اداره كل هواشناسي استان زنجان گفت: امروز /شنبه/ وزش باد شديد برخي از مناطق زنجان را در مي نوردد.

محمدعلي مسلمي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: امروز پديده بارندگي در استان زنجان را نخواهيم داشت و آسمان زنجان صاف تا قسمتي ابري و در برخي مقاطع نيز با وزش باد شديد همراه خواهد بود.
وي دماي فعلي شهر زنجان را پنج درجه سانتيگراد بالاي صفر اعلام كرد و با بيان اينكه دماي زنجان در مقايسه با روز گذشته در همين ساعت پنج درجه سانتيگراد افزايش داشته است، گفت: طي 24 ساعت گذشته دماي هواي شهر گرماب و منطقه خيرآباد با سه درجه سانتيگراد زير صفر سردترين و آببر مركز شهرستان طارم نيز با 13 درجه سانتيگراد بالاي صفر گرم ترين نقاط اين استان بودند.
مسلمي افزود: در نخستين روز سال جديد /يك فروردين 95/ سامانه جديد شكل گرفته بر روي درياي مديترانه و سياه به استان زنجان نفوذ كرده و دما را به ميزان دو تا سه درجه كاهش داده و آسمان زنجان را در نوبت صبح قسمتي ابري و از بعد از ظهر نيز با افزايش ابر، وزش باد و ريزش برف و باران مواجه خواهد كرد.
اين كارشناس هواشناسي افزود: روز دوشنبه /دوم فروردين سال 95/ نيز آسمان زنجان اغلب ابري و همراه با وزش باد و ريزش باران متناوب خواهد شد كه با توجه به افت دما بارش هاي بهاري در ارتفاعات به شكل برف خواهد بود.
بارش برف، نفوذ هواي سرد و وقوع يخبندان باعث شد تا شكوفه هاي درختان كه خبر از فرا رسيدن بهار مي دادند، سرمازده شده و طراوت و شادابي خود را از دست بدهند.
597/3001

سرخط اخبار استان‌ها