آماده سازي هفت هزار خانه مسافر در مازندران براي گردشگران نوروزي

ساري- ايرنا- مجري طرح ملي خانه مسافر مازندران گفت كه هفت هزار و 120 خانه مسافر براي اقامت مسافران نوروزي استان ساماندهي شده است .

هوشنگ مرادي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران مستقر در ستاد اجرايي خدمات سفر مازندران در ساري افزود : هر يك از اين خانه ها ظرفيت و امكان پذيرش هشت نفر را دارد.
وي با اشاره به اينكه خانه هاي مسافر مازندران ظرفيت پذيرش حدود 60 هزار مسافر را دارد ، پيش بيني كرد كه اين ظرفيت در زمان پيك حضور مسافر تكميل شود.
مجري طرح ملي خانه مسافر مازندران هزينه اقامت هر نفر در خانه مسافر را 350 هزار ريال بابت يك شب اعلام كرد .
وي صرفه اقتصادي با توجه به امكانات موجود و امكان حضور خانوادگي مسافران سبب شده است تا اقامت در اين خانه مورد استقبال گردشگران قرار گيرد.
مرادي گفت : تلاش بر اين است تا با حمايت مالي ، امكانات لازم را براي استانداردسازي خانه هاي مسافر مازندران فراهم آوريم.
وي افزود : هم اكنون بيشترين تعداد خانه مسافر مازندران در مناطق روستايي كلاردشت ، رامسر ، چالوس ، نوشهر و سلمانشهر فعال است .
مرادي همچنين از ساماندهي 700 تن از افراد تابلو بدست براي اجاره ويلاها و سوئيت ها خبر داد و گفت كه اين افراد در 130 مركز اطلاع رساني و رزور مكان اقامت در استان ساماندهي شدند .
خانه مسافر به خانه هاي اجاره اي گفته مي شود كه تحت نظر سازمان ميراث فرهنگي با فراهم آوردن امكانات و رعايت استانداردهايي به مسافران اجاره داده مي شود.
مجريان ساماندهي و نظارت بر فعاليت اين خانه ها اشخاص حقوقي مجرب و كارآزموده مورد تاييد سازمان ميراث فرهنگي هستند كه تحت نظارت اين سازمان فعاليت مي كنند.
خانه هاي مسافر از قيمت پايين تري نسبت به خانه هاي اجاره اي برخوردارند ، در بيشتر آنها امكانات و ظروف پخت و پز و پذيرايي وجود دارد.
يكي از ويژگي هاي اين خانه ها در برابر خانه هاي اجاره اي افزايش امنيت خاطر مسافران به خاطر نظارت هاي مستمر نهادهاي متولي بر آن است و علاوه بر اين بروز هر مشكلي در اين خانه ها تا حل آن و رسيدن به نتيجه قابل پيگيري است .
همچنين تمامي مسافراني كه در اين واحدها اسكان مي يابند در طول مدت اقامت بيمه هستند.
مسافران و گردشگران مي توانند اين خانه ها را به صورت الكترونيكي از طريق سامانه طرح ملي خانه مسافر رزو كنند و يا با مراجعه به مراكز اطلاع رساني و رزو در هر شهر ، آن را در اختيار بگيرند.
2096/1654

سرخط اخبار استان‌ها