رئیس فدراسیون اتاق های بازرگانی پاكستان: آماده گسترش روابط اقتصادی با ایران هستیم

اسلام آباد - ایرنا - رئیس فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنایع پاكستان با اشاره به ظرفیت های ایران و پاكستان درحوزه همكاری های تجاری-اقتصادی، گفت: آمادگی داریم تا روابط اقتصادی دو كشور را به طور عملی گسترش دهیم و به دنبال اجرایی شدن این مهم هستیم.

'عبدالرئوف عالم' در دیدار 'محسن جلال پور' رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران كه در آستانه سفر 'حسن روحانی' رئیس جمهوری اسلام ایران به پاكستان، به اسلام آباد سفر كرده است، گفت: ایران و پاكستان به عنوان بنیانگذاران سازمان اكو باید این سازمان را دوباره فعال كنند.
جلال پور نیز در این دیدار، بر عملیاتی و اجرایی شدن توافقات تجاری و اقتصادی بین دو كشور تاكید كرد.
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران گفت: با توجه به ظرفیت های دو كشور باید شهرك های صنعتی در مرزهای ایران و پاكستان را راه اندازی كنیم.
در این دیدار قرار شد بخش خصوصی دو كشور در نخستین گام ، طرح انتقال برق از ایران به پاكستان و راه اندازی بازارچه های صنعتی مرزی را در آینده نزدیك اجرایی كنند.
روسای اتاق های بازرگانی ایران و پاكستان با اعلام نارضایتی از حجم فعلی مبادلات تجاری بین دو كشور ، حضور فعال بخش خصوصی ایران و پاكستان را برای افزایش حجم تجاری تا سقف پنج میلیارد دلار ضروری دانستند.
راه اندازی خط هوایی اسلام آباد - تهران و فعال شدن روابط بانكی دو كشور از دیگر مواردی بود كه در این دیدار بر سرعت بخشیدن در اجرای آن به منظور تسهیل در فعالیت بخش خصوصی و رفت و آمد بازرگانان دو كشور، مورد تاكید قرار گرفت.
قرار است حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در دهه نخست فروردین 1395 به اسلام آباد سفر كند.
آساق**1723

سرخط اخبار جهان