اجراي طرح آرامش بهاري در بقاع متبركه شهرستان كنگاور

كرمانشاه – ايرنا – رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان كنگاور از حضور مبلغان اعزامي از قم در اجراي طرح آرامش بهاري سال 95 در بقاع اين شهرستان، خبر داد.

حجت الاسلام محمد رسول واحدي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، گفت: طرح آرامش بهاري در جوار آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبركه همچون سال هاي گذشته در كنگاور برگزار مي شود.
وي اظهار كرد: اين طرح در جوار حرم مطهر امام زاده ابراهيم (ع) كنگاور به صورت ويژه با برپايي خيمه معرفت و نمايشگاه و نيز امامزاده باقر (ع) شهر گودين برگزار مي شود.
رئيس اداره اوقاف وامور خيريه شهرستان هاي كنگاور، صحنه و هرسين افزود: اين طرح در راستاي تبديل بقاع متبركه به مكان‌هاي آرامش و قطب فرهنگي و تبليغ و ترويج فرهنگ وقف در جوار امامزادگان اجرا مي‌شود.
واحدي، كنگاور را شهرستاني برخوردار از جاذبه هاي مذهبي، تاريخي و طبيعي معرفي كرد و گفت: بي ترديد برگزاري چنين طرح هايي در جوار بقاع متبركه سبب ارتقاء و رونق بخشيدن به گردشگري مذهبي اين شهرستان مي شود.
وي ادامه داد: طرح آرامش بهاري همزمان با سراسر كشور از ديروز (28 اسفند) آغاز شده و تا چهاردهم فروردين ماه ادامه خواهد داشت.
اين مقام مسئول گفت: تبديل بقاع متبركه به قطب فرهنگي يكي از اهداف اين طرح است كه با توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري انجام مي شود و سبب تقويت باورهاي ديني و مذهبي و ارتقاء فرهنگي عموم مردم مي شود.
واحدي با اشاره به استقبال خوب مردم و به ويژه مسافران نوروزي از اجراي اين طرح در سال هاي گذشته، افزود: برپايي خيمه هاي معرفت، اقامه نماز باشكوه جماعت در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبركه، توزيع كتاب مسابقه «آرامش بهاري»، غرفه هاي هفت سين، كودك و نوجوان، حجاب و عفاف و اهدا كتابچه هاي توليدي از برنامه هاي اين طرح است.
وي تصريح كرد: مشاوره با حضور روحانيون اعزامي از قم و همچنين مبلغين جهادي اعزامي از تهران با رويكرد ترويج فرهنگ حجاب و عفاف و پاسخگويي به مسائل شرعي و اعتقادي از ديگر برنامه هاي تدوين شده براي برگزاري طرح آرامش بهاري در كنگاور است.
شهرستان كنگاور با 85 هزار نفر جمعيت در شرق و ورودي استان كرمانشاه قرار دارد كه هر ساله در ايام نوروز ميزبان هزاران مسافر نوروزي است.
7447/6539

سرخط اخبار استان‌ها