۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۱:۳۴
کد خبر: 82007488
T T
۰ نفر
هواشناسي: سامانه بارشي نسبتا فعال دوم فروردين 95 وارد فارس مي شود

شيراز- ايرنا- مديركل هواشناسي استان فارس اعلام كرد: سامانه بارشي نسبتا فعالي از روز دوشنبه دوم فروردين 95 از سمت شمال غرب وارد استان مي شود و فضاي استان را تحت تاثير قرار مي دهد.

عبدالكريم جامع شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: به طور مشخص براي شهر شيراز در اواخر وقت روز دوشنبه افزايش ابر و بارش پيش بيني مي شود و هواي اين شهر در روز سه شنبه ابري همراه با رگبار، رعد و برق و احتمال تگرگ خواهد بود.
وي اظهار كرد: هواي شيراز در روز چهارشنبه نيمه ابري، روز پنجشنبه صاف تا كمي ابري و روز جمعه صاف پيش بيني مي شود.
** هواي تخت جمشيد
مديركل هواشناسي فارس در پاسخ به پرسشي درباره پيش بيني هواي تخت جمشيد از مراكز پربازديد گردشگري استان واقع در شهرستان مرودشت در نوروز 95 نيز گفت: اين اثر تاريخي روزهاي شنبه و يكشنبه هواي صافي دارد و در روز دوشنبه قسمتي ابري خواهد بود و در روز سه شنبه هواي آن ابري همراه با رگبار، رعد و برق و تگرگ پيش بيني مي شود.
وي ادامه داد: هواي تخت جمشيد در روز چهارشنبه قسمتي ابري، در روز پنجشنبه صاف تا كمي ابري و در روز جمعه صاف خواهد بود.
** آسمان فارس آرام در 48 ساعت آينده
مديركل هواشناسي فارس گفت: با اين وجود بررسي نقشه هاي پيش يابي و محاسبات عددي بيانگر جوي آرام در 48 ساعت آينده در استان است و مسافران نوروزي مي توانند با آرامش از يادمانهاي تاريخي و مذهبي شيراز و ديگر شهرهاي فارس ديدن كنند.
وي اظهار كرد: در 48 ساعت آينده، آسمان استان فارس صاف و همراه با وزش باد نسبتا شديد و در برخي نقاط غبار محلي پيش بيني مي شود.
مديركل هواشناسي فارس گفت: در 24 ساعت گذشته، شهرستان لامرد در جنوب استان با دماي 27 درجه سانتيگراد گرم ترين و شهرستان صفاشهر در شمال استان با دماي 8- سانتيگراد (هشت درجه زير صفر) سردترين منطقه استان بودند.
به گفته وي، حداقل و حداكثر دماي شهر شيراز در 24 ساعت گذشته 2 و 19 درجه سانتيگراد بود.
2027/ 5054