۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۱:۳۱
کد خبر: 82007484
T T
۰ نفر
نواي خوش موسيقي محلي در انتظار گردشگران نوروزي

رشت - ايرنا - اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گيلان با برگزاري آيين ها و نواهاي محلي اين استان، به استقبال گردشگران نوروزي مي رود.

به گزارش روز شنبه روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري گيلان به ايرنا، رضا عليزاده با ابراز خرسندي از آمادگي تمامي دستگاه هاي عضو ستاد اجرايي خدمات سفر استان براي ميزباني از گردشگران نوروزي اظهار داشت:مقدمات حضور گردشگران در جاي جاي استان مهيا بوده و ارائه خدمات باكيفيت به آنان در تمامي مناطق استان صورت خواهد گرفت.
وي اجراي موفق رويداد نوروزگاه در گيلان را نقطه آغازي براي فعاليت هاي عيدانه در استان دانست و بيان داشت: نوروزگاه تكراري هنرمندانه براي نمايش آيين و سنن اصيل نوروز و جلوه اي از وحدت اقوام بود.
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گيلان برپايي نمايشگاه صنايع دستي، خوراك و شيريني هاي محلي در مناطق مختلف استان را پيشكشي براي گردشگران دانست و گفت: در اين نمايشگاه ها نواي خوش موسيقي محلي به افتخار ميهمانان نوروزي نواخته مي شود.
وي با اشاره به چاپ بيش از صد هزار نسخه اقلام فرهنگي شامل نقشه استان، بروشور مناطق گردشگري و اطلاعات ضروري گيلان، از توزيع اين اقلام در مبادي ورودي استان، شهرستان ها و نيز در ايستگاه هاي اطلاع رساني گردشگري در داخل مناطق شهري و نيز در جوار جاذبه هاي فرهنگي، تاريخي و بقاع متبركه خبر داد.
عليزاده به حضور راهنمايان گردشگري در ايستگاه هاي اطلاع رساني و مناطق تفريحي اشاره و اضافه كرد: اين اقدام در راستاي آشنايي گردشگران با فرهنگ و پيشينه اصيل استان گيلان و هدايت آنها به سمت جاذبه هاي گردشگري انجام شده است.
دبير ستاد اجرايي خدمات سفر گيلان تصريح كرد: نظارت و بازرسي از اماكن اقامتي و پذيرايي بصورت مستمر در حال انجام است و برخورد جدي با واحدهاي متخلف در دستور كار بازرسان اداره كل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري گيلان قرار دارد.
عليزاده با تقدير از گردشگراني كه گيلان را بعنوان مقصد سفر خود انتخاب كردند، از اين ميهمانان نوروزي خواست تا با حفظ و نگهداري از آثار تاريخي و جاذبه هاي گردشگري ، امانتدار اين ميراث ارزشمند براي آيندگان باشند.
78هتل، 23 هتل آپارتمان، 75 مجتمع گردشگري، 47 مهمانپذير، يك هزار و 43 خانه مسافر ، 233 واحد پذيرايي بين راهي و سفره خانه سنتي و 53 دفتر خدمات مسافرتي در گيلان فعال هستند.
71 منطقه نمونه و 17 روستاي هدف گردشگري نيز در گيلان تعريف شده و در نوروز سال گذشته، شش ميليون و 600 هزار مسافر در اين استان اقامت داشتند كه شهرستان هاي رشت، بندر انزلي، آستارا و لاهيجان بيشترين حجم مسافر را به خود اختصاص دادند.
7294/2007

سرخط اخبار استان‌ها