۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۱:۲۸
کد خبر: 82007482
T T
۰ نفر
ترافيك در محورهاي استان كرمان روان است

كرمان - ايرنا - جانشين پليس راه استان كرمان گفت: با توجه به آغاز بخش نخست سفرهاي نوروزي، ترافيك در محورهاي استان كرمان روان است.

سرهنگ علي رضايي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: حجم ترافيك در محور كرمان - سيرجان - بندرعباس بالا گزارش شده اما ترافيك در اين مسير نيز روان است.
وي بيان كرد: در دو روز اخير حادثه خاصي در استان كرمان نداشته ايم و مشكل خاصي در محورهاي اين استان وجود ندارد.
وي با تاكيد بر لزوم رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي براي داشتن سفر ايمن گفت: خودروهاي داراي دو تخلف همزمان تا 72 ساعت توقيف مي شوند.
جانشين پليس راه استان كرمان افزود: با توجه به اجرايي شدن نرخ جديد جرائم تخلفات رانندگي، اولويت ماموران پليس راه بر برخورد با تخلفات حادثه ساز از جمله سرعت و سبقت غيرمجاز، استفاده از تلفن همراه حين رانندگي و عدم استفاده از كمربند ايمني است.
وي گفت: تاكيد ماموران پليس راه بر تعامل با رانندگان براي ايجاد زمينه سفر ايمن مسافران است و در اين رابطه با رانندگان متخلف برخورد قاطع قانوني انجام مي شود.
رضايي اظهار كرد: رانندگان متخلف حدود 10 درصد از مجموع رانندگان را تشكيل مي دهند كه اين افراد ضمن به خطر انداختن جان خود و سرنشينان خودرو، جان سرنشينان ساير خودروها را نيز مورد تهديد قرار مي دهند.
وي افزود: با توجه به احتمال بارش باران در محورهاي استان كرمان در روزهاي آينده لازم است رانندگان وسايل ايمني مورد نياز را به همراه داشته باشند و همواره با سرعت مطمئنه و آمادگي كامل اقدام به رانندگي كنند.
وي با اشاره به وقوع هشت حادثه ترافيكي در هفته گذشته گفت: شش مورد از اين حوادث مربوط به واژگوني ناشي از خستگي و خواب آلودگي راننده بوده است.
جانشين پليس راه استان كرمان بيان كرد: رعايت فاصله مناسب، پرهيز از عجله و شتاب در رانندگي و پرهيز از رانندگي در حالت خستگي و خواب آلودگي از نكات مورد تاكيد در اين ايام است.
استان پهناور كرمان علاوه بر جاذبه هاي تاريخي و گردشگري طبيعي براي مسافران نوروزي مسير ارتباطي به سمت استان هاي ديگر نيز به شمار مي رود و هر سال ميزبان شمار زيادي از ميهمانان نوروزي است.
براساس اعلام مركز مديريت راه هاي اداره كل راه و شهرسازي استان كرمان در 24 ساعت گذشته محورهاي سيرجان - شهربابك، باغين - كرمان و حاجي آباد - سيرجان در اين استان از پرتردد ترين محورها بوده است.
وسعت راه ها در استان كرمان و فواصل طولاني بين شهرستان ها موجب خستگي رانندگان مي شود كه براي رفع اين مشكل مجتمع هاي بين راهي در استان كرمان ايجاد شده تا رانندگان بتوانند در اين مكان ها استراحت كرده و سپس به مسير خود ادامه دهند.
اداره كل هواشناسي استان كرمان نيز براي امروز و فردا (يكشنبه) در اين استان جوي آرام در برخي نقاط وزش باد و از اواخر وقت دوشنبه افزايش ابر، رگبار و رعد و برق پيش بيني كرده است.
7440/3028/1904