توزيع كيسه زباله در خروجي شهرهاي استان كرمانشاه

كرمانشاه - ايرنا - مديركل حفاظت از محيط زيست استان كرمانشاه اعلام كرد: در ايام نوروز كيسه هاي زباله ميان مردم و مسافران در خروجي شهرهاي استان كرمانشاه توزيع مي شود.

غلامحسين كاظمي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا، اظهار داشت: اين اقدام به منظور حفظ محيط زيست و ترغيب مردم به جمع آوري زباله ها انجام مي شود.

وي افزود: با فرا رسيدن نوروز حضور مردم در دامن طبيعت افزايش پيدا مي كند از اين رو ضرورت حفاظت از محيط زيست نيز بيشتر مي شود.

مدير كل حفاظت از محيط زيست استان كرمانشاه از مردم خواست كه در طبيعت، زباله و آشغال نريزند و در حفظ درختان نيز كوشا باشند.

كاظمي ادامه داد: از مردم مي خواهيم كه از روشن كردن آتش زير درختان خودداري و پس از ترك محل از خاموش شدن آن اطمينان يابند.

وي عنوان كرد: استفاده از مواد شوينده در كنار رودخانه ها نيز براي طبيعت به شدت مخرب است از اين رو از مردم مي خواهيم كه ظروف خود را براي شستشو به خانه باز گردانند.

مدير كل حفاظت از محيط زيست محيط زيست استان كرمانشاه، افزود: يگان هاي حفاظت اداره كل محيط زيست در ايام نوروز با حضور در مناطق تجمع مردم به آنها توصيه هاي لازم براي حراست از طبيعت را ارائه مي دهند.

كاظمي گفت: 22 گروه يگان حفاظت براي ايام نوروز آماده شده اند تا به گشت زني در مناطق مدنظر بپردازند.

وي افزود: در اين ايام علاوه بر محيط بانان از انجمن هاي مردم نهاد فعال در حوزه محيط زيست نيز كمك مي گيريم.

7445/6539

سرخط اخبار استان‌ها