چهار بقعه متبركه زابل ميزبان مهمانان نوروزي هستند

زابل- ايرنا- رئيس اوقاف و امور خيريه زابل گفت: چهار بقعه متبركه منطقه سيستان از امروز تا 15 فروردين سال 95 ميزبان مهمانان نوروزي در طرح آرامش بهاري با حضور مبلغان ديني هستند.

حجت الاسلام اسماعيل بامري روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: بقاي متبركه سيد باقر در بوستان يعقوب ليث، نظرگاه حضرت ابوالفضل(ع) در شهر علي اكبر، خواجه مهدي در كوه خواجه و بي بي دوست در بنجار، تعطيلات نوروز ميزبان مهمانان هستند.
وي گفت: نوروز سال 94 شاهد حضور 200 هزار نفر در بقعه بي بي دوست سيستان بوديم كه عيد امسال پيش بيني مي شود بيش از 300 هزار نفر در اين بقعه حضور پيدا كنند بر اين اساس تمام تمهيدات براي اسكان و امكانات بهداشتي آنان انديشيده شده است.
رئيس اوقاف و امورخيريه زابل افزود: پس از تاكيد رهبر معظم انقلاب مبني بر اينكه بقاي متبركه بايد تبديل به قطب فرهنگي شوند، حضور مسافران و گردشگران در بقاي كل كشور رونق بيشتري پيدا كرد.
وي متولي اصلي بقاي متبركه را بر اساس قوانين ايران اسلامي اوقاف و امورخيريه دانست و از مردم خواست نذورات خود را در ضريح و صندوق هاي كه در كنار بقاي متبركه وجود دارد بندازند تا نذورات آنان براي توسعه همان زيارتگاه استفاده شود.
بامري گفت: 60 نظرگاه و بقعه در منطقه سيستان وجود دارد كه 6 بقعه آن در سامانه جامع موقوفات به ثبت رسيده است.
منطقه سيستان در شمال سيستان و بلوچستان با دارا بودن پنج شهرستان زابل، هامون، هيرمند، زهك و نيمروز تنها توسط يك اداره اوقاف و امورخيريه به مركزيت زابل مديريت مي شود كه به تازگي در يكي از شهرستان ها دفتر نمايندگي اداره اوقاف و امورخيريه ايجاد شده است.
7317/3042/6081

سرخط اخبار استان‌ها