تدابير پليس راه استان كرمانشاه براي نوروز بدون سانحه

كرمانشاه - ايرنا - پليس اعم از انتظامي و راهنمايي در تعطيلات نوروز از نيروهاي پركار در ميان ارگان هاي خدمات رسان هستند و پليس راه استان كرمانشاه نيز براي فراهم كردن بستري امن و سفري ايمن در جاده هاي استان، تدابيري اتخاذ كرده است.

فرمانده پليس راه استان كرمانشاه روز شنبه به خبرنگار ايرنا، گفت: پليس راه با هماهنگي هلال احمر، راهداري و اورژانس تمام تلاش خود را براي كمك به تردد خودرو در جاده هاي استان به كار مي گيرد.

سرهنگ محمد مرادي، ادامه داد: در ايام نوروز بيش از 60 تيم محسوس و 30 تيم نامحسوس پليس راه در جاده هاي استان حضور دارند و بر تردد خودروها نظارت مي كنند.

وي با بيان اينكه پليس از همه ظرفيت هاي دوربيني خود استفاده مي كند، گفت: براي نظارت بهينه بر تردد خوردوها و جلوگيري از حوادث احتمالي، دوربين هاي كنترل سرعت در جاده هاي استان نصب شده است.

مرادي با اشاره به كاهش 38 درصدي تلفات جاده اي در سال 94، اظهار كرد: تمام تلاش خود را به كار مي گيريم تا اين آمار را امسال نيز كاهش دهيم.

وي از رانندگان خواست كه در طول سفر ضمن رعايت فاصله مجاز از انجام حركات پر خطر و حركت با سرعت بالا پرهيز كنند.

فرمانده پليس راه استان كرمانشاه تاكيد كرد: رانندگاني كه قصد تردد در جاده ها را دارند بايد حتما با تجهيزات كامل راهي سفر شوند و از سلامت خودروي خود اطمينان حاصل كنند.

اين مقام انتظامي، پر بودن باك بنزين را يكي از نكات ضروري براي سفر دانست و گفت: كساني كه قصد مسافرت دارند بايد لباس گرم و غذا نيز به همراه خود داشته باشند.

وي از رانندگان خواست كه با ماموران پليس راه در طول مسير همكاري كنند و در صورت مسدود بودن مسيري اصرار به عبور از آن نداشته باشند.

مرادي به محدوديت هاي ترافيكي جاده هاي استان در ايام نوروز اشاره كرد و گفت: بر اساس تصميم اتخاذ شده، تردد انواع تريلر و كاميون در محور اسلام آباد به پلدختر در روزهاي 27، 28 و 29 اسفند سال 1394 و 12 و 13 فروردين سال 1395 از ساعت هفت صبح تا ساعت 24 ممنوع است.

وي افزود: همچنين تردد خودروهاي تريلر حاوي مواد سوختي از ساعت هفت صبح روز 26 اسفند سال 1394 تا ساعت 24 روز ششم فروردين در جاده هاي استان كرمانشاه ممنوع است.

فرمانده پليس راه استان كرمانشاه، افزود: همچنين از ساعت هفت صبح روز 12 فروردين ماه تا ساعت 24 روز چهاردهم فروردين، ورود خودروهاي مذكور از طريق مرزهاي كرمانشاه به داخل كشور ممنوع است.

مرادي عنوان كرد: اين خودروها در ساير ايام نوروز نيز تنها روزانه مجاز به تردد هستند و شب ها بايد در محل هاي ايمن بين راهي توقف كنند.

بر اساس اعلام مسئولان، تلفات جاده اي در نوروز 94 استان كرمانشاه نسبت به سال قبل از آن 64 درصد كاهش يافت.
ناتواني در كنترل وسيله نقليه و واژگوني نيز عامل بيشترين سوانح خودرويي در جاده هاي استان كرمانشاه (در نوروز گذشته) اعلام شد.
7445/6539

سرخط اخبار استان‌ها