امضای یادداشت تفاهم همكاری صندوق ضمانت صادرات ایران با نیوزیلند

كوالالامپور – ایرنا – صندوق ضمانت صادرات ایران و سازمان اعتبار صادرات نیوزیلند یادداشت تفاهمی برای افزایش همكاری در بخش تجارت و سرمایه گذاری امضا كردند.

به گزارش ایرنا، تارنمای 'گلوبال ترید ریویو' روز شنبه نوشت: این توافق بین صندوق ضمانت صادرات ایران و سازمان اعتبار صادرات نیوزیلند در طول سفر 'محمدجواد ظریف' وزیر امور خارجه ایران به ولینگتون امضا شد.
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران جمعه شب هفته گذشته وارد ولینگتون پایتخت نیوزیلند شد و در سفر سه روزه با مقام های بلندپایه این كشور از جمله 'جان كی' و 'مك مولی' نخست وزیر و وزیر امور خارجه این كشور دیدار و رایزنی كرد.
براساس این گزارش، این توافقنامه بیمه اتكایی، بیمه مشترك و ارزیابی اعتباری را پوشش می دهد و به صادركنندگان هر دو كشور برای توسعه همكاری ها و كمك به وصول مطالبات و جلوگیری از بروز خسارت كمك می كند.
'سیدكمال سیدعلی' مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت كه نفوذ صادركنندگان ایرانی به بازارهای جدید مثل نیوزیلند در شرایط فعلی از اهمیت بالایی برخوردار است و امضای این توافقنامه یك سیگنال مثبت از دولت نیوزیلند به بانك های این كشور برای راه اندازی مجدد روابط بانكی با ایران است.
آساق**1611

سرخط اخبار جهان