گشایش موقت سه هزار و 600 متر از آزادراه رشت - قزوین با حضور نوبخت

رشت - ایرنا - سه هزار و 600 متر از آزادراه رشت - قزوین در محدوده منجیل، امروز (شنبه) با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به صورت موقت گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سه هزار و 600 متر از آزادراه رشت - قزوین در محدوده منجیل شهرستان رودبار، به منظور كاهش بار ترافیكی این مسیر در ایام تعطیلات نوروزی، با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به صورت موقت گشایش یافت.
آزادراه رشت - قزوین به طول كلی 137.4 كیلومتر از مهمترین راه های كشور و بخشی از كریدور بین المللی شمال - جنوب است كه به عنوان كوتاه ترین، ارزان ترین و مناسب ترین مسیر حمل كالا بین دو قاره آسیا و اروپا محسوب می شود.
11 كیلومتر از این مسیر در محدوده منطقه منجیل شهرستان رودبار، هنوز به طور كامل به بهره برداری نرسیده است.
اجرای عملیات آسفالت 900 متر از 11 كیلومتر باقیمانده آزادراه قزوین - رشت بر عهده اداره كل راه و شهرسازی گیلان است، انجام حدود سه كیلومتر آن نیز به پیمانكار واگذار و مقرر شده باقیمانده این مسیر كه حدود هفت كیلومتر است، به مناقصه گذاشته شود.
10هزار و 683 كیلومتر راه در استان گیلان وجود دارد كه از این میزان، یك هزار و 843 راه شهری و هشت هزار و 840 كیلومتر راه روستایی است.
محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی همچنین صبح امروز، از ریل گذاری راه آهن رشت - قزوین در مسیر ایستگاه فلكده رشت بازدید كرد.
7296/2007

سرخط اخبار استان‌ها