۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۰:۵۷
کد خبر: 82007436
T T
۰ نفر
دستگيري جراحان قلابي در چين

پكن - ايرنا - پس از انتشار گزارش هاي مختلف مربوط به ساخت و تبليغ داروهاي تقلبي در چين حالا خبر از جراحي هاي غيرقانوني و غيراستاندارد پلاستيك در اين كشور به گوش مي رسد تا علم پزشكي چين با چالشي جديد مواجه شود.

به گزارش ايرنا، چين كشوري است كه از طريق رسانه هاي آن از جمله رسانه هاي رسمي، حتي تلويزيون هاي كابلي بخصوص در استان هاي مختلف روزانه صدها تبليغ در خصوص دارو پخش مي شود كه به گفته مسئولان بسياري از اين اقلام غيركيفي و تقلبي هستند.
مدتي قبل دهها شركت در چين كه اقدام به توليد شير خشك هاي تقلبي با كيفيت بسيار پايين و خطرناك مي كردند، تعطيل و كاركنان آنها دستگير شدند.
همين موضوع موجب شد تا دولت با اعلام بحران ملي سلامت ملي غذايي، لايحه امنيت مواد غذايي را به طور جدي به اجرا بگذارد.
خبر دستگيري جراحان قلابي پلاستيك در چين در شرايطي منتشر مي شود كه با توجه به افزايش درآمد مردم اين كشور، بسياري از مردان و زنان تمايل زيادي به انجام جراحي از خود نشان مي دهند.
پليس چين مي گويد كه در اين ارتباط موفق به دستگيري دو پزشك زن و مرد در شانگهاي در شرق كشور شده است كه به طور غيرقانوني و در حالي كه هيچ سررشته اي از جراحي پلاستيك و زيبايي نداشتند، به اين كار مبادرت مي كردند.
گزارش روزنامه «ساوت چاينا» از هنگ كنگ حاكي است كه مرد چيني تنها چهار روز در اين زمينه آموزش ديده و زن به اصطلاح جراح نيز در كار تزيين ناخن خانم ها بوده است.
ظاهرا هر دو پزشك قلابي كار غيرقانوني خود را در دو كلينيك زيرزميني كه مخصوص فروش لوازم آرايش بوده انجام مي دادند و همه چيز به طور غيراستاندارد دنبال مي شده است.
اين دو پزشك قلابي بدون اينكه مجوزي در اختيار داشته باشند اقدام به باز كردن كلينيك نموده و در اين مراكز نيز جراحي هايي بر روي صورت مردان و زنان چيني انجام مي داده اند.
مرد چيني كه نام خانوادگي وي «نيه» اعلام شده، به ماموران پليس گفت كه تنها براي چهار روز در شهر «شن جن» در جنوب چين آموزش جراحي پلاستيك ديده و از مشتريانش پول زيادي براي اين عمل مي گرفته است.
پليس مي گويد كه هر دو نفر در بازجويي گفته اند كه به جز اين موارد، اقدام به فروش داروهاي تقلبي نيز مي كرده اند.
جراحي پلاستيك از تازه ترين علاقه مندي هاي ثروتمندان چيني است و بعضا براي اين كار به كشورهاي همسايه بخصوص كره جنوبي مي روند.
نشريه «بيجينگ نيوز» پكن چندي پيش گزارش كرد كه برخي از مراكز، دانشجويان را براي فقط چند روز آموزش جراحي پلاستيك مي دهند و دانشجويان اين مراكز گفته اند كه همين باعث شده است تا در طول يك ماه درآمد 10 هزار دلاري كسب كنند.
يكي از اين مراكز فعال در شهر پكن كه بعدها معلوم شد بدون مجوز و به طور كاملا غيرقانوني مشغول به كار بوده، «جينگ هان» نام داشت و بسياري از كساني كه توسط دانشجويان اين مركز اقدام به عمل جراحي كرده بودند از ناحيه چشم و بيني دچار عفونت شده اند.
آساق**231**1597

سرخط اخبار جهان