۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۰:۵۲
کد خبر: 82007432
T T
۰ نفر
تاكيد استاندار آذربايجان شرقي بر رسيدگي بيشتر به روستاها

تبريز - ايرنا - استاندار آذربايجان شرقي با بيان اينكه توسعه روستاها اساس پيشرفت كشور است، گفت: رسيدگي به روستاها سياست دولت تدبير و اميد بوده و با وجود مشكلات مالي هيچ‌گاه روند توسعه و عمران روستايي متوقف نشده است.

اسماعيل جبارزاده جمعه شب در جمع اهالي روستاي كندرود از توابع بخش مركزي شهرستان تبريز، با اشاره به مشكلاتي كه دولت يازدهم در شروع فعاليت خود با آنها مواجه بود، اظهارداشت: با وجود مشكلات مختلف در دو سال گذشته دولت كمبود بودجه و امكانات را بهانه‌اي براي توقف خدمت‌رساني در روستاها قرار نداده است و تاكيد رياست جمهوري همواره به مسئولان كشور رسيدگي به مشكلات روستاها بوده است.
وي با اشاره به افزايش جمعيت شهرنشين استان در سال‌هاي گذشته، رسيدگي ناكافي به روستاها را معلول اين رخداد ذكر كرد و با اشاره به تبعات مهاجرت روستاييان به شهرها، گفت: مهاجرت روستاييان به دليل نداشتن معيشت ، كشاورزي، دامداري و توليد را از بين مي برد.
جبارزاده با بيان اينكه رسيدگي به روستاييان و كشاورزان از سياست‌هاي اصلي دولت تدبير و اميد و از اولويت‌هاي مديريت استان است، افزود: دولت با وجود مشكلات اقتصادي و مالي هيچ‌گاه كمك به دهياري‌ها را قطع نكرده و كمك در دولت يازدهم در هيچ دوره‌اي سابقه نداشته است.
وي از تلاش‌ها و خدمات فرمانداري و بخشداري مركزي تبريز در رسيدگي به روستاهاي اين بخش نيز قدرداني كرد و گفت: در گذشته روستاهاي تبريز جزو محروم‌ترين روستاها بودند اما در دو سال گذشته وضعيت متفاوتي را در اين مناطق شاهد هستيم.
استاندار آذربايجان شرقي همچنين اهالي روستاي كندرود را مردمي سخت‌كوش و متعصب توصيف كرد و با تاكيد بر حل مشكلات اين روستا، گفت: در دو سال اخير شاهد افزايش جمعيت اين روستا و مهاجرت معكوس به آن هستيم.
وي همچنين گفت كه البته كندرود فراتر از يك روستاست و معتقديم تمام امكاناتي كه به يك شهر داده مي‌شود در كندرود هم بايد ارائه شود.
به گفته وي امكانات زيربنايي در كندرود فراهم شده است و امروز بايد به سمت افزايش درآمد و رفاه اهالي پيش برويم.
جبارزاده گفت: براي ايجاد اشتغال و افزايش درآمد و رفاه، مشاركت همه اهالي كندرود ضروري است، افراد متمكن اين روستا كه در شهرهاي مختلف سكونت دارند به صحنه بيايند و بخش دولتي نيز از طرح‌هاي توليدي و اشتغال‌زايي در اين منطقه حمايت مي‌كند و با همتي كه از اهالي كندرود سراغ دارم مطمئنا رونق و آباداني بيش از پيش اين روستا دست‌يافتني است.
استاندار آذربايجان شرقي همچنين با گرامي‌داشت ياد و خاطره شهداي عمليات‌هاي بدر و خيبر و شهداي مدافع حرم، گفت: رسيدگي به خانواده‌هاي معظم شهدا و ايثارگران كمترين وظيفه‌اي است كه در قبال شهدا مي‌توانيم انجام دهيم.
وي از تلاشگران عرصه نظم و امنيت استان نيز قدرداني كرد و گفت: آذربايجان شرقي در دو سال گذشته به عنوان امن‌ترين استان كشور شناخته شده و اين موفقيت در سايه تلاش شبانه‌روزي نيروهاي مسلح و دستگاه‌هاي امنيتي و اطلاعاتي و همراهي دستگاه قضايي حاصل ‌شد.
محمدزاده، بخشدار مركزي شهرستان تبريز هم گزارشي از پروژه‌هاي عمراني اجرا شده در اين بخش و روستاي كندرود در سه سال گذشته ارائه كرد.
حجت‌الاسلام ايماني هم به نمايندگي از اهالي كندرود به بيان مهم‌ترين مشكلات اين روستا پرداخت.
كندرود يكي از روستاهاي استان آذربايجان شرقي است كه در دهستان ميدان‌چاي بخش مركزي شهرستان تبريز واقع شده‌ و افزون بر 10 هزار خانوار دارد و به تازگي شهرك شده است.
كندرود به دليل موقعيت جغرافيايي و نزديكي به شهر تبريز رو به پيشرفت است.
518/1648