استاندار چهارمحال و بختياري:سال 95سال تلاش همگاني براي توسعه استان است

شهركرد – ايرنا – استاندار چهارمحال و بختياري گفت:سال پيش رو بايد سال تلاش همگاني براي توسعه و پيشرفت استان خواهد بود.

به گزارش ايرنا، قاسم سليماني دشتكي،روز شنبه، با تبريك فرارسيدن نوروز به همه هم استاني ها تاكيد كرد:مهمترين شاخصه چهارمحال و بختياري در سال 94، وحدت و همدلي بين مردم و مسوولان اين استان بود.
وي ،نوروز باستان را تجلي محبت، گذشت، رفع كينه ها و افزايش برادري و دوستي ميان مردم، مسوولان و گروه هاي مختلف اعلام و تأكيد كرد: اميد است تا در سال 95، اين شاخصه ها در چهارمحال و بختياري بيش از پيش افزايش يابد.
سليماني دشتكي افزود: ارتقاي شاخص هاي اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، سياسي و عمراني در چهارمحال و بختياري، مهمترين اولويت مسوولان اين استان در سال آينده به شمار مي رود.
وي تصريح كرد: سال 1394 با دو ويژگي اثر گذار شروع شد كه ويژگي نخست آن آغاز اين سال با نام حضرت فاطمه زهرا (س) و پايان آن با نام مبارك بي بي دو عالم بود.
استاندار چهارمحال و بختياري بيان داشت: ويژگي دوم سال 1394 نامگذاري اين سال از سوي مقام معظم رهبري (مدظله العالي)، بنام 'دولت و ملت، همدلي و هم‌زباني' بود كه راهگشاي بسياري از مسائل در كشور بود.
استاندار چهارمحال و بختياري گفت:در سال 94 به پيشنهاد نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهركرد، با گردهمايي بزرگ همدلي و هم‌زباني و حضور يك هزار و 200 نفر از فعالان و افراد مؤثر استان در نقاط مختلف كشور آغاز شد.
سليماني دشتكي عنوان داشت: تداوم سال 1394 با حضور مسوولان ملي، شامل گردهمايي تدبير در توسعه چهارمحال و بختياري، برگزاري كنگره ملي شهداي استان و يادواره هاي بزرگ شهداي شاخص اين استان در سطح ملي صورت گرفت.
وي اظهار كرد: افتتاح طرحهاي عمراني به ارزش 14 هزار ميليارد ريال از اقدامات مهم صورت گرفته در چهارمحال و بختياري در سال 94 محسوب مي شود.
استاندار چهارمحال و بختياري ادامه داد: كمبود اعتبارات ملي به ويژه در بخش هاي تملك دارايي هاي سرمايه اي و عمراني، سال 1394 را با سختي هاي زيادي مواجه كرد.
وي بيان كرد: البته با حمايت دولت تدبير و اميد، اعتبارات ديگري در قالب ها مواد 10 و 12 و تسهيلات مختلف به چهارمحال و بختياري اختصاص يافت و اين كمبودها را تا حدودي جبران كرد.
سليماني دشتكي يادآور شد: در سال 1394، برگزاري باشكوه راهپيمايي 22 بهمن و حضور پرشور مردم در انتخابات هفتم اسفند، به عنوان نماد وحدت و همدلي در چهارمحال و بختياري تجلي يافت.
وي عنوان كرد: راهپيمايي 22 بهمن در سال 94 در چهارمحال و بختياري با افزايش 30 درصدي و حضور مردم در انتخابات هفتم اسفند با مشاركت 74 درصدي واجدان شرايط برگزار و برگ زرين ديگري بر مجموع افتخارات استان افزوده شد.
به گزارش ايرنا،سال 94 با همه خاطرات خود رو به پايان است و مردم چهارمحال و بختياري خود را براي سال نو آماده كرده اند.
7362/2097

سرخط اخبار استان‌ها