تقدیر معصومه ابتكار از آیت الله ملك حسینی

یاسوج- ایرنا – معصومه ابتكار؛ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست كشور در پیامی از آیت الله سید شرف الدین ملك حسینی؛ نماینده ولی فقیه در كهگیلویه و بویراحمد به خاطر تلاش برای بخشش دو محیط بان دنا سپاسگزاری كرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا در این پیام آمده است: حضرت آیت الله سید شرف الدین ملك حسینی، نماینده ولی فقیه در استان كهگیلویه و بویراحمد و عضو مجلس خبرگان رهبری
با سلام و تهنیت به مناسبت تقارن سال نو با ایام ولادت جده سادات بزرگ بانوی اسلام در دو عالم حضرت فاطمه زهراء(س) از حسن توجه همراهی و درایت جنابعالی در فراهم آوردن زمینه بخشش و عفو محیط بانان محكوم كه بر اساس فرمایش حضرت امیر مومنان هیچ ثوابی با ثواب عفو برابری نمی كند قدردانی و سپاسگزاری می نمایم.
در پایان آمده است: از خداوند متعال و سبحان پاداش نیكو، خیر و اجر در دنیا و آخرت برایتان مسالت دارم.
در روزهای گذشته دو محیط بان دنا با تلاش بزرگان استان، سازمان های غیردولتی محیط زیستی و بویژه آیت الله ملك حسینی از اعدام رهایی یافتند.
روز جمعه گذشته غلامحسین خالدی محیط بان منطقه حفاظت شده دنا كه به جرم قتل محمد پایه گذاران در زندان بود از زندان آزاد شد.
خالدی پس از برگزاری جلسه صلح و سازش در دفتر آیت الله سید شرف الدین ملك حسینی نماینده ولی فقیه در كهگیلویه و بویراحمد و نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری از زندان آزاد شد.
غلامحسین خالدی محیط بان 38 ساله منطقه حفاظت شده دنا در كهگیلویه و بویراحمد به اتهام قتل یك شكارچی در سال 89 به اعدام محكوم شده بود.
خالدی پس از اسعد تقی زاده دومین محیط بان منطقه حفاظت شده دناست كه به این جرم به اعدام محكوم شد.
وی پس از تقی زاده دومین محیط بان منطقه حفاظت شده دناست كه با وساطت مردم و آیت الله سید شرف الدین ملك حسینی نماینده ولی فقیه در استان در این روزها از اعدام رهایی یافت.
اسعد تقی زاده یكی از محیط بانان منطقه حفاظت شده دناست كه از سال 86 در زندان به سر می برد و محكوم به اعدام بود و در روزهای گذشته از سوی خانواده رضایی نیك بخشیده شد.
منطقه حفاظت شده دنا با بیش از 92 هزار هكتار در كهگیلویه و بویراحمد قرار دارد و به دلیل تنوع زیستی قابل توجه از سوی یونسكو به عنوان ذخیره گاه زیستكره ثبت شده است.
6110/6162

سرخط اخبار استان‌ها