افزون بر 64 هزار مسافر نوروزي در مدارس فارس اسكان يافتند

شيراز- ايرنا- مديركل آموزش و پرورش فارس با اشاره به آغاز فعاليت ستاد اسكان نوروزي اين اداره كل از 26 اسفند 94 گفت: از اين تاريخ تا صبح 29 اسفند 94،تعداد 64 هزار و 600 نفر در قالب 12 هزار و 920 خانواده در مدارس و مكان هاي متعلق به اين اداره كل اسكان داده شده اند.

به گزارش ايرنا، حميدرضا آذري شنبه در حاشيه بازديد از ستادهاي اسكان فرهنگيان شهر شيراز افزود: با احتساب مدت اسكان اين ميهمانان نوروزي استان، مي توان گفت كه در اين مدت 161 هزار و 500 نفر شب مسافران نوروزي توسط اين ستادها اسكان يافته اند.
رئيس ستاد اسكان ميهمانان نوروزي اداره كل آموزش و پرورش فارس اظهار كرد: مي توان گفت كاهش محسوس دماي هوا در شامگاه پنجشنبه و شامگاه جمعه سبب شد كه شمار زيادي از مسافران براي اسكان در مدارس استان مراجعه كنند.
وي يادآوري كرد: 18 هزار و 300 كلاس در قالب هزار و 960 مدرسه در سطح فارس براي اقامت مهمانان نوروزي اختصاص يافته است.
آذري ادامه داد: علاوه بر كلاس هاي درس، يك هزار و 857 تخت در خوابگاه هاي دانش آموزي، دانشگاه فرهنگيان و خانه هاي معلم، 65 سالن ورزشي و 26 اردوگاه دانش آموزي نيز آماده ميزباني از ميهمانان نوروزي هستند.
وي ادامه داد: 67 پايگاه با هدف پذيرش ميهمانان نوروزي در مدارس و ديگر ظرفيت هاي اسكان آموزش و پرورش در سراسر استان فارس راه اندازي شده اند.
مديركل آموزش و پرورش استان فارس گفت: به طور مشخص در شهر شيراز هفت هزار و 569 كلاس در 920 مدرسه، هشت سالن ورزشي، سه خوابگاه دانشگاه فرهنگيان و سه خوابگاه دانش آموزي و اردوگاه شهيد آيت الله دستغيب براي ميزباني مسافران نوروزي آماده شده است.
وي افزود: در مجموع آموزش وپرورش استان فارس توانسته است ظرفيت اسكان 319 هزار و 262 نفر شب در اين استان و 180 هزار و 100 نفر شب را در شيراز ايجاد كند.
آذري ادامه داد: امكانات و تجهيزات مورد نياز براي ميهمانان نوروزي اسكان داده شده در مدارس فراهم شده است.
وي گفت: در اين زمينه 34 هزار و 200 تخته پتو، 208 دستگاه اجاق گاز، سه هزار و 600 دستگاه تلويزيون، 22 هزار و 850 تخته فرش و موكت و سه هزار و 600 دستگاه يخچال در مدارس براي رفاه حال ميهمانان نوروزي فراهم شده است.
مديركل آموزش و پرورش فارس اظهار كرد: براي خدمات رساني به اين گروه از مسافران نوروزي اين استان، سه هزار و 650 نفر از فرهنگيان استان به عنوان عوامل اجرايي درستادهاي اسكان و مدارس فعاليت خواهند كرد.
آذري با تاكيد بر ضرورت فراهم شدن فضاي مطلوب و آرامش بخش براي مهمانان نوروزي و رعايت اخلاق در ميزباني آنها بيان كرد: حفظ شان وحرمت مهمانان نوروزي و بويژه خانواده هاي فرهنگيان اولويت اول ما در ستادهاي اسكان آموزش و پرورش محسوب مي شود.
وي گفت: با توجه به اين كه بار اصلي اسكان مهمانان نوروزي برعهده آموزش وپرورش است، انتظار است ساير دستگاه هاي خدمت رسان همكاري لازم را با اين مجموعه داشته باشند.
2027/ 5054

سرخط اخبار استان‌ها