استاندار آذربايجان شرقي: توسعه كشور بايد از روستاها آغاز شود/ دولت يازدهم هيچ‌گاه رسيدگي به روستاها را متوقف نكرده است

تبريز - ايرنا - استاندار آذربايجان شرقي با بيان اين كه توسعه كشور بايد از روستاها آغاز شود، گفت: رسيدگي به روستاها سياست دولت تدبير و اميد است و اين دولت با وجود مشكلات مالي هيچ‌گاه روند توسعه و عمران روستايي را متوقف نكرده است.

اسماعيل جبارزاده جمعه شب در جمع اهالي روستاي كندرود از توابع بخش مركزي شهرستان تبريز، با اشاره به مشكلاتي كه دولت يازدهم در شروع فعاليت خود با آنها مواجه بود، گفت: سال 92 يكي از سخت‌ترين سال‌هاي كشور بعد از پايان جنگ بود و تصور همگان بر اين بود كه دولتي كه در اين شرايط بر سر كار مي‌آيد كار بسيار دشواري پيش رو خواهد داشت.
وي افزود: در سال 92 اوج تحريم‌هاي اقتصادي را عليه كشورمان شاهد بوديم كه تنها دو نمونه از آنها يعني تحريم بانكي و تحريم فروش نفت عملا اداره كشور و حركت به سمت توسعه و پيشرفت را با مشكل مواجه كرده بود.
جبارزاده با بيان اين كه در اثر اين تحريم‌ها امكان ارتباط و داد و ستد با دنياي خارج وجود نداشت، افزود: علاوه بر تحريم‌هاي اقتصادي، قيمت نفت نيز از زمان شروع فعاليت دولت يازدهم رو به كاهش بوده و با توجه به اين كه بودجه كشور عمدتا وابسته به درآمدهاي نفتي است مشكلات دولت در اداره امور كشور مضاعف شده است.
استاندار آذربايجان شرقي خاطرنشان كرد: با وجود اين مشكلات، دولت دكتر روحاني كمبود بودجه و امكانات را بهانه‌اي براي توقف خدمت‌رساني در روستاها قرار نداده است و همواره به مسوولان كشور رسيدگي به مشكلات روستاها را توصيه كرده است.
وي با اشاره به افزايش جمعيت شهرنشين استان در سال‌هاي گذشته، عدم رسيدگي كافي به روستاها را معلول اين رخداد ذكر كرد و با اشاره به تبعات مهاجرت روستاييان به شهرها، گفت: اگر روستاييان از نظر معيشت تامين نباشند كشاورزي، دامداري و توليد از بين مي‌رود.
جبارزاده با بيان اين كه رسيدگي به روستاييان و كشاورزان از سياست‌هاي اصلي دولت تدبير و اميد و از اولويت‌هاي مديريت استان است، افزود: دولت با وجود اين كه حقوق كاركنان خود را به زحمت پرداخت مي‌كند، اما هيچ‌گاه كمك به دهياري‌ها را قطع نكرده و كمكي كه در اين دولت به دهياري‌ها و شهرداري‌هاي كوچك شده است در هيچ دوره‌اي سابقه نداشته است.
وي از تلاش‌ها و خدمات فرمانداري و بخشداري مركزي تبريز در رسيدگي به روستاهاي اين بخش قدرداني كرد و گفت: در گذشته روستاهاي تبريز جزو محروم‌ترين روستاها بودند اما در دو سال گذشته وضعيت متفاوتي را در اين روستاها شاهد هستيم.
استاندار آذربايجان شرقي همچنين اهالي روستاي كندرود را مردمي سخت‌كوش و متعصب توصيف كرد و با تاكيد بر حل مشكلات اين روستا، گفت: خوشبختانه در دو سال اخير شاهد افزايش جمعيت اين روستا و مهاجرت معكوس به آن هستيم، البته كندرود فراتر از يك روستاست و معتقديم تمام امكاناتي كه به يك شهر داده مي‌شود در كندرود هم بايد ارايه شود.
وي افزود: خوشبختانه امكانات زيربنايي در كندرود فراهم شده است و امروز بايد به سمت افزايش درآمد و رفاه اهالي پيش برويم.
جبارزاده گفت: براي ايجاد اشتغال و افزايش درآمد و رفاه، مشاركت همه اهالي كندرود ضروري است؛ بايد همه افراد متمكن اين روستا كه در شهرهاي ديگر ساكن هستند به صحنه بيايند، زيرا مسئولان دولتي از طرح‌هاي توليدي و اشتغال‌زايي در اين منطقه حمايت مي‌كنند و با همتي كه از اهالي كندرود سراغ دارم مطمئنا رونق و آباداني بيش از پيش اين روستا دست‌يافتني است.
استاندار آذربايجان شرقي همچنين با گرامي‌داشت ياد و خاطره شهداي عمليات‌هاي بدر و خيبر و شهداي مدافع حرم، گفت: رسيدگي به خانواده‌هاي معظم شهدا و ايثارگران كمترين وظيفه‌اي است كه در قبال شهدا مي‌توانيم انجام دهيم.
وي از تلاشگران عرصه نظم و امنيت استان نيز قدرداني كرد و گفت: آذربايجان شرقي در دو سال گذشته به عنوان امن‌ترين استان كشور شناخته شده و اين موفقيت در سايه تلاش شبانه‌روزي نيروهاي مسلح و دستگاه‌هاي امنيتي و اطلاعاتي و همراهي دستگاه قضايي حاصل ‌شد.
جبارزاده خدمت به مردم را بزرگترين عبادت خواند و گفت: خوشحاليم كه در سنگر مسئوليت توفيق خدمت بيشتر به مردم را پيدا كرده‌ايم و اميدواريم خدمت‌گزاراني صادق و امين براي مردم باشيم.
محمدزاده، بخشدار مركزي شهرستان تبريز هم در اين مراسم گزارشي از پروژه‌هاي عمراني اجرا شده در اين بخش و روستاي كندرود در سه سال گذشته ارايه كرد.
حجت‌الاسلام ايماني هم به نمايندگي از اهالي روستاي كندرود به بيان مهم‌ترين مشكلات اين روستا پرداخت.
كندرود يكي از روستاهاي استان آذربايجان شرقي است كه در دهستان ميدان‌چاي بخش مركزي شهرستان تبريز واقع شده‌ و افزون بر 10 هزار خانوار مي باشد و به تازگي شهرك شده است.
كندرود به دليل موقيعت جغرافيايي و نزديكي به شهر تبريز رو به پيشرفت است.
518

سرخط اخبار استان‌ها