فرستاده اوباما، مقامات بغداد و اربیل را به توافق سیاسی دعوت  كرد

تهران - ایرنا - «بریت ماكورك» فرستاده «باراك اوباما» رئیس جمهوری آمریكا، مقامات بغداد و اربیل را برای توافق و تفاهم سیاسی بعد از آزاد سازی موصل دعوت كرد.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری «الیوم السابع» روز شنبه گزارش داد، ماكورك برای جلوگیری از اختلافات درباره اداره منطقه و حمایت از مناطق آزاد شده خواستار توافق سیاسی بین دولت عراق و منطقه كردستان شد.
وی روز گذشته، در دیدار با «مسعود بارزانی» رئیس منطقه كردستان در اربیل بر كمك های واشنگتن به نیروهای پیشمرگ كرد تاكید كرد.
در این دیدار، طرفین درباره آمادگی برای آزادسازی موصل با مشاركت نیروهای عراقی و پیشمرگ و نیروهای ائتلاف بین المللی گفت و گو كردند.
فرستاده اوباما در این دیدار اوضاع سوریه و آینده این كشور و بحرانی كه بین تركیه و حزب كارگران كردستان به وجود آمده با مقامات كرد بحث و گفت و گو كردند.
ماكورك در دیدار با بارزانی بر ادامه حمایت آمریكا از نیروهای پیشمرگ تاكید و اظهار كرد كه منطقه كردستان عراق با بحران مالی روبروست و ما در حال مطالعه برای پیدا كردن راه هایی برای كمك به این منطقه هستیم.
با آن كه آمریكا در ظاهر به همراه چند كشور اروپایی و غربی ائتلافی علیه تروریست های داعش تشكیل داده و به مواضع آنان در عراق حمله كرده است ولی تروریست ها همچنان در عراق مسلط هستند و منابع نفتی و ثروت های این كشور را به تاراج می برند.
خاورم**1408**1488 **1572

سرخط اخبار جهان