۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۰:۲۸
کد خبر: 82007387
T T
۰ نفر
نخستين قطار گردشگران خارجي 17 فروردين وارد ايران مي شود

تهران-ايرنا-معاون مسافري شركت راه‌آهن گفت: نخستين قطار گردشگران خارجي 17 فروردين وارد ايران مي شود.

به گزارش روابط عمومي ستاد مركزي هماهنگي خدمات سفر، محمد راشدي اظهارداشت: در دو سال اخير ناوگان ريلي جمهوري اسلامي ايران بنا به ضرورت و اهميت حوزه گردشگري خارجي به اين مهم ورود داشته و در اين ارتباط سال گذشته تعدادي از تورهاي خارجي از كشورهاي اورپايي، آمريكا، روسيه، تركيه، اندوزي و مالزي با استفاده از اين ناوگان به ايران سفر كردند.
معاون مسافري شركت راه‌آهن در ادامه با اشاره به ظرفيت ريلي راه آهن جمهوري اسلامي در نوروز 95 اظهار داشت: براي ايام نوروز راه آهن جمهوري اسلامي ايران، ظرفيت براي جابه جايي يك ميليون و 860 هزار نفر صندلي ايجاد كرده است.
وي به اقدامات راه آهن براي تسهيل در رفت و آمد مسافران با ناوگان ريلي اشاره كرد و گفت: براي نوروز امسال يك ميليون و 860 هزار نفر صندلي فراهم شده است.
به گفته راشدي بيشترين آمار تردد قطارهاي ناوگان ريلي در مسير تهران - مشهد و برعكس خواهد بود و پس از آن مسير جنوب و اهواز در صدر بيشترين ترددهاي ريلي قرار خواهند داشت.
معاون مسافري شركت راه‌آهن در ادامه نوسازي ناوگان ريلي با از رده خارج كردن واگن هايي با عمر بالا را از اولويت هاي در دستوركار راه آهن جمهوري اسلامي ايران مطرح كرد و بيان داشت: در اين ارتباط در سال 95 واگن هايي با عمر بالاي 50 سال را خارج مي كنيم.
فراهنگ 1568

سرخط اخبار اقتصاد