۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۰:۲۱
کد خبر: 82007381
T T
۰ نفر
مركز موسيقي كردستان سال 95 افتتاح مي شود

سنندج- ايرنا- رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان كردستان با اشاره به اولويت هايي اين سازمان در خصوص حمايت از فعاليت هاي هنري و اصحاب فرهنگ و هنر گفت: مركز موسيقي كردستان سال 95 افتتاح مي شود.

به گزارش ايرنا، بهرام نصراللهي زاده شامگاه جمعه در جريان بازديد از نمايشگاه آثار استاد هادي ضياالديني در نگارخانه سوره حوز هنري كردستان در سنندج اظهار كرد: بهار 95 مركز موسيقي كردستان جهت پرورش هنرمندان متعهد و توليد آثار مبتني بر فرهنگ وهنر اسلامي – ايراني در سنندج راه اندازي مي شود.
وي افزود: در بهمن ماه سال جاري قول داديم كه مركز موسيقي استان كردستان را راه اندازي خواهيم كرد و خوشبختانه مقدمات اين امر انجام شد.
وي اظهار كرد: در سه ماهه اول سال 95 مركز موسيقي كردستان در يكي از مجموعه هاي تاريخي سنندج با همكاري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و زير نظر حوزه هنري استان كردستان به منظور تربيت هنرمندان متعهد دراين عرصه و توليد آثار متناسب با فرهنگ اسلامي – ايراني و بومي منطقه فعاليت خود را رسما آغاز مي نمايد.
نصرالهي زاده در اين رابطه گفت: كردستان به عنوان مهد فرهنگ وهنر در جهان با پتانسيل ها و استعداد هاي فراواني كه دارد با راه اندازي اين مركز جايگاه رفيع خود در اين رشته را بيش از پيش تقويت خواهد نمود.
وي ادامه داد: حوزه هنري انقلاب اسلامي استان كردستان در حمايت از هنر و هنرمندان استان و اعتلاي فرهنگي استان نقش ارزنده اي را برعهده داشته است.
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان كردستان در اين بازديد با تقدير از خدمات و زحمات استاد ضياالديني افزود: هنر و فرهنگ كردستان مرهون شما هنرمندان و اساتيد گران سنگي است كه با تعهد به بيان مسائل و مشكلات جامعه مي پردازيد و انسان ها را به زيبايي و با استفاده از زبان هنر، از مشكلات و رويدادهاي پيرامون آگاه مي نماييد.
نصرالهي زاده خاطرنشان كرد: تأثيرگذاري زبان هنر ايجاب مي نمايد تا متوليان و مسئولين كشوري واستاني در حمايت از هنر وهنرمندان به صورت جدي ورود پيدا نمايند لذا ما به عنوان يك اصل در سازمان مديريت و برنامه ريزي اين مهم را در اولويت هاي كاري خود قرارداده ايم.
وي افزود: سال 95 سال بسيار خوبي براي هنر استان خواهد بود چرا كه با توجه به پتانسيل هاي بي نظير استان در زمينه هاي مختلف هنري، برنامه هاي مختلفي تدوين شده است.
در اين بازديد استاد هادي ضياء الديني با تقدير و تشكر از حضور دكتر نصراللهي زاده و همچنين حضور استاندار كردستان در اين نمايشگاه گفت: خوشبختانه در دو سه سال اخير توجه به هنر استان از سوي مسئولين استاني به صورت چشمگيري افزايش پيدا كرده است كه اين مهم نشان از درك بالاي متوليان و مديران ارشد استان به تأثير هنر در ارتقاي فرهنگ جامعه است.
وي افزود: در اين خصوص به صورت ويژه بايد از زحمات آقاي امين مرادي رئيس حوزه هنري استان كردستان و مجموعه همكارانشان تقدير و تشكر نماييم كه در راستاي حمايت از هنر و هنرمندان استان صادقانه با تمام توان مشغول به فعاليت هستند و پويايي امروز قطعا مرهون اين تلاش ها است.
استاد ضياء الديني با اهداء يك جلد از كتاب 'بداهه' ، مجموعه اي از آثار نقاشي خود به دكتر نصراللهي زاده گفت: در اين كتاب مجموعه اي از آثار نقاشي و طراحي را به چاپ رسانده ام كه مي تواند مورد استفاده هنرمندان و هنرجويان علاقه مند براي آموزش قرار گيرد .
7351/6108

سرخط اخبار استان‌ها