چندين المان نوروزي در سطح شهر سنندج نصب شد

سنندج- ايرنا- مدير عامل سازمان زيباسازي شهرداري سنندج از نصب المان هاي نوروزي در پارك ها و ميادين سطح شهر در آستانه سال نو خبر داد و گفت: علاوه بر اين المان ها چهار عدد سفره هفت سين هم در سطح شهر نصب شد.

به گزارش ايرنا و به نقل از روابط عمومي شهرداري هتاو فريدوني افزود: المان هاي نوروزي و نصب آن در ايام نوروز از جمله اقدامات جديدي است كه با هدف ايجاد تحول در مبلمان شهري، زيباسازي شهر و ايجاد نشاط و در راستاي استقبال از سال نو نصب شد.
وي افزود: چيدمان المان هاي مناسبتي نمايانگر آداب، رسوم، سنت ها و نمادهاي فرهنگي شهرها هستند كه اين امر مي تواند سنن و آيين كهن ايراني را كه به دست فراموشي سپرده شده اند احياء كند.
وي همچنين اين اقدام را گامي در جهت استفاده از سازه هاي مختلف حجمي و بصري براي زيباسازي فضاي شهري و ترويج فرهنگ باستاني نوروز قلمداد كرد.
وي اظهار كرد: آذين بندي ميادين و نورپردازي خيابان هاي اصلي يكي ديگر از اقدامات سازمان زيباسازي در استقبال از سال نو است كه نورپردازي ميدان آزادي به عنوان ميدان اصلي شهر به صورت ويژه و متفاوت اجرا خواهد شد.
وي به تاثير مثبت المان هاي نوروزي در بين شهروندان اشاره كرد و گفت: نصب المان هاي مناسبتي توانسته روحيه خوبي را در بين همشهريان ايجاد كند و با استقبال خوب شهروندان نيز مواجهه شده است.
شهر 500هزار نفري سنندج مركز استان كردستان يكي از مقاصد گردشگري در منطقه غرب كشور است.
3033

سرخط اخبار استان‌ها