۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۰:۰۴
کد خبر: 82007364
T T
۰ نفر
اجرای 179 طرح گردشگری در مازندران

ساری-ایرنا-مدیر كل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری مازندران از اجرای 179 طرح گردشگری در این استان خبر داد و گفت: سرمایه گذاری در حوزه گردشگری مازندران توجیه اقتصادی دارد.

دلاور بزرگ نیا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران مستقر در ستاد اجرایی خدمات سفر نوروزی مازندران در ساری افزود : این تعداد پروژه با پیشرفت فیزیكی 10 تا 90 درصد در نقاط مختلف مازندران در حال اجرا می باشد.
وی با اشاره به اینكه، این تاسیسات گردشگری با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال انجام است ، ادامه داد : سرمایه گذاری در حوزه گردشگری مازندران توجیه اقتصادی داشته و علاقه مندان زیادی هم دارد .
مدیركل میراث فرهنگی مازندران همچنین گفت كه بسیاری از زیر ساخت های اقامتی مازندران فرسوده است ، اما در سال جاری تلاش و همت خوبی برای بازسازی و نوسازی این مراكز صورت گرفته است .
وی افزود : نوسازی و بازسازی هتل بزرگ رامسر و هتل آزادی چالوس نمونه ای ازاین فعالیت ها می باشد.
بزرگ نیا وضعیت مازندران را از نظر برخورداری از زیر ساخت های گردشگری خوب توصیف كرد و گفت : مازندران در برخورداری از این زیر ساخت ها جز پنج استان برتر كشور به شمار می رود .
وی اضافه كرد: مازندران با برخورداری از مراكز اقامتی رسمی و غیررسمی شامل هتل ، متل ، مجتمع های اقامتی دارای پروانه فعالیت از اداره كل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، زائرسراها ، كمپ های اقامتی ارزان قیمت شهرداری ها ، كلاس های درس مدارس و خوابگاه های دانشجویی ، فضای خوبی را برای مسافران نوروزی فراهم كرده است .
187هتل، متل، هتل آیارتمان و مهمانپذیر و 200 هزار دستگاه ویلا در مازندران وجود دارد .
مازندران بر اساس آمارهای رسمی تعطیلات نوروزی گذشته پذیرای بیش از دو میلیون مسافر بود كه بیش از 10 میلیون شب در این استان اقامت داشتند .
2096/1654/1648

سرخط اخبار فرهنگ