۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۰:۰۲
کد خبر: 82007362
T T
۰ نفر
تظاهرات بزرگ درصنعا علیه تجاوز سعودی و آمریكائی

بیروت – ایرنا – خبرگزاری یمن« سبا» اعلام كرد كه تظاهرات بزرگ مردم یمن درشهر صنعا پایتخت این كشورعلیه تجاوز و جنایات سعودی و آمریكائی تحت عنوان « به انقلاب علیه كشتار علیه مردم یمن ادامه می دهیم»، برگزار شد.

به گزارش ایرنا به نقل از سبا، شركت كنندگان در این تظاهرات مردمی كه در میدان « التغییر» صنعا برگزار شد، علیه متجاوزان سعودی كه مرتكب كشتار وحشیانه و عمدی مردم یمن از جمله با حمله هوائی به بازارها و مناطق مسكونی و عمومی شده اند، شعار دادند.
صدها تن از مردم بی گناه یمن در حمله اخیر متجاوزان سعودی به بازار الخمیس شهر مستبا در استان حجه یمن كشته و یا زخمی شدند.
« صالح الصماد» رئیس شورای سیاسی جنبش انصارالله ، جنایات وحشیانه متجاوزان علیه ملت مظلوم یمن از جمله بازار الخمیس را محكوم كرد و گفت كه پشت سر این جنایات آمریكا و اسرائیل قرار دارند و حتی اجازه نمی دهند صدای جهانیان و سازمان های حقوق بشری در اعتراض به این جنایات شنیده شود.
وی تصریح كرد: هفته گذشته برخی تفاهم های مقدماتی با سعودی ها در مرزها از جمله تبادل برخی اسیران كه جنبه انسانی دارد، صورت گرفت و امید می رود كه این تفاهم ها گام نخست برای ورود به مرحله گفت وگوهایی باشد كه زمینه ساز توقف كامل تجاوزعلیه یمن می شود.
الصماد تاكید كرد: تصمیم گیران برای متجاوزان سعودی، آمریكا و اسرائیل هستند اما در مقابل ما خود تصمیم گیر هستیم و زمام امور را در دست داریم و می توانیم بگوییم بله و یا نه.
« عبدالله علاو» از حقوقدان یمنی هم نسبت به سكوت و بی تحركی جهانی و سازمان ملل كه تنها به محكوم كردن جنایات و تجاوزسعودی علیه یمن بسنده كرده اند، انتقاد كرد.
وی بر تشكیل یك كمیته مستقل و بی طرف بین المللی برای تحقیق در باره جنایات متجاوزان سعودی از جمله نسل كشی و نقض گسترده حقوق بشر و قوانین بین المللی از سوی این متجاوزان تاكید كرد.
در بیانیه پایانی این تظاهرات هم ادامه سكوت جامعه جهانی در مقابل كشتار ملت یمن یمن توسط متجاوزان سعودی با استفاده از سلاح های ممنوعه، سیاست ویران كردن یمن ، محاصره ظالمانه داروئی و غذائی ملت یمن محكوم شده است.
در این بیانیه با تاكید بر محاكمه و مجازات متجاوزان سعودی و دیگر همدستان آنها، از ملت یمن خواسته شده است تا به اعتراض های خود علیه متجاوزان سعودی و حمایت از نیروهای ارتش و كمیته مردمی در رویاروئی با این متجاوزان و مزدوران آنها ادامه دهند.
خاورم ** 1324

سرخط اخبار جهان