۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۹:۵۹
کد خبر: 82007355
T T
۰ نفر
اجراي 179 طرح گردشگري در مازندران

ساري-ايرنا-مدير كل ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري مازندران گفت كه 179 طرح گردشگري در اين استان هم اكنون در حال ساخت است .

دلاور بزرگ نيا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران مستقر در ستاد اجرايي خدمات سفر نوروزي مازندران در ساري افزود : اين تعداد پروژه با پيشرفت فيزيكي 10 تا 90 درصد در نقاط مختلف مازندران در حال اجراست .
وي با اشاره به اينكه اين تاسيسات گردشگري با سرمايه گذاري بخش خصوصي در حال انجام است ، ادامه داد : سرمايه گذاري در حوزه گردشگري مازندران ، سرمايه گذاري با توجيه اقتصادي است و علاقه مندان زيادي هم دارد .
مديركل ميراث فرهنگي مازندران گفت كه با وجود اين كه بسياري از زير ساخت هاي اقامتي مازندران فرسوده است ، اما در سال جاري تلاش و همت خوبي براي بازسازي و نوسازي اين مراكز صورت گرفته است .
وي افزود : نوسازي و بازسازي هتل بزرگ رامسر و هتل آزادي چالوس نمونه اي از تلاش و همت سرمايه گذاران در اين زمينه بوده است .
بزرگ نيا وضعيت مازندران را از نظر برخورداري از زير ساخت هاي گردشگري خوب توصيف كرد و گفت : مازندران در برخورداري از اين زير ساخت ها جز پنج استان برتر كشور به شمار مي رود .
وي افزود : مازندران با برخورداري از مراكز اقامتي رسمي و غيررسمي شامل هتل ، متل ، مجتمع هاي اقامتي داراي پروانه فعاليت از اداره كل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري ، زائرسراها ، كمپ هاي اقامتي ارزان قيت شهرداري ها ، كلاس هاي درس مدارس و خوابگاه هاي دانشجويي ، فضاي خوبي را براي مسافران نوروزي فراهم كرده است .
187هتل، متل، هتل آيارتمان و مهمانپذير و 200 هزار دستگاه ويلا در مازندران وجود دارد .
مازندران بر اساس آمارهاي رسمي تعطيلات نوروزي گذشته پذيراي بيش از دو ميليون مسافر بود كه بيش از 10 ميليون شب در اين استان اقامت داشتند .
2096/1654

سرخط اخبار استان‌ها