۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۹:۵۷
کد خبر: 82007351
T T
۰ نفر
پيش بيني افزايش 10 درصدي مسافران نوروزي در آذربايجان شرقي

تبريز- ايرنا- معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي پيش بيني كرد مسافرت هاي نوروز امسال نسبت به نوروز گذشته در اين استان 10 درصد افزايش يابد.

احمد حمزه زاده روز شنبه در گفت و گو با ايرنا با اشاره به اينكه در تعطيلات نوروز 94، تعداد 324 هزار و 174 نفر گردشگر به تبريز سفر كردند اظهار كرد: با توجه به افزايش 10 درصدي رزرو هتل ها و ساير مراكز اقامتي استان، اين پيش بيني محقق خواهد شد.
وي اعلام كرد: بر اساس آخرين آمار اعلامي حدود 60 درصد ظرفيت مراكز اقامتي استان تكميل شده است.
حمزه زاده با اشاره به اينكه دماي هواي استان از امروز افزايش يافته است و تبريز هم روزي آفتابي را سپري خواهد كرد، گفت: با توجه به پيش بيني هواشناسي براي پايداري هوا در روزهاي آينده، انتظار مي رود از فردا شاهد افزايش حضور گردشگران در استان باشيم.
حمزه زاده با اشاره به ظرفيت هاي مناسب گردشگري استان از نظر آثار تاريخي و طبيعي همچون مسجد كبود و ارگ عليشاه در تبريز، روستاي كندوان در نزديكي تبريز و روستاي اوشتبين جلفا گفت: آمادگي لازم براي استقبال و پذيرايي از مسافران و گردشگران نوروزي وجود دارد.
رئيس جامعه هتلداران استان هم با اشاره به اجراي طرح تخفيف 10 تا 30 درصدي مراكز اقامتي استان بر اساس ميزان اقامت، گفت: با افزايش ميزان روزهاي اقامت، تخفيف ها نيز افزايش پيدا خواهد كرد.
كريم رسول زاده، ظرفيت هتل هاي استان را بيش از هشت هزار تخت اعلام كرد و گفت: مهمان پذيرها نيز علاوه بر هتل ها در زمينه پذيرش مهمانان فعال هستند.
مديركل آموزش و پرورش آذربايجان شرقي هم گفت: در صورت تكميل ظرفيت مراكز اقامتي استان، آموزش و پرورش استان تمهيداتي در نظر گرفته تا هيچ مسافري در استان از نظر اسكان با مشكل مواجه نشود.
جعفر پاشايي با اشاره به اينكه نوروزي امسال دو پايگاه در قالب 21 مدرسه در تبريز با 220 اتاق با تمام تجهيزات به صورت اتاق نوع الف در اختيار مهمانان فرهنگي و (در صورت نياز) ديگر مسافران قرار خواهد گرفت، گفت: در تمام شهرهاي استان مدارس زيادي براي اين منظور در نظر گرفته شده تا در هيچ نقطه از استان مشكل اقامتي نداشته باشيم.
وي با اشاره به اينكه طرح اسكان نوروزي اين اداره كل بعد از ظهر 27 اسفند آغاز شده و تا پايان 13 فروردين ادامه خواهد داشت، گفت: نشاني مراكز اقامتي علاوه بر اطلاع رساني از طريق بنرها و راهنماها، در ورودي شهرها در اختيار گردشگران قرار مي گيرد.
3093/3071/518/1904