ترافيك در جاده هاي ارتباطي ايلام روان است / كاهش چشمگير حوادث رانندگي در استان

ايلام- ايرنا- رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي ايلام گفت: تردد خودروها در تمامي جاده هاي ارتباطي اين استان به آساني در جريان است و شاهد ترافيك رواني در تمامي مسيرهاي مواصلاتي هستيم.

سرهنگ محسن ناصري روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: طرح نوروزي پليس راه استان از 25 اسفند shg جاري آغاز شده و تا 15 فروردين سال آينده ادامه خواهد داشت.
وي افزود: 40 گروه پليس راه در قالب طرح نوروزي براي نظارت بر تردد خودروها و سفرهاي نوروزي در راه هاي اين استان مستقر شده اند و اين گروه ها با تجهيزات كامل خودرويي و انساني در ايام نوروز آمد و شد وسايل نقليه را رصد مي كنند.
رئيس پليس راه ايلام يادآور شد: خوشبختانه در سايه رعايت قوانين و مقررات از سوي رانندگان و حضور نيروهاي پليس، تعداد فوتي هاي تصادفات رانندگي در اين استان از 25 اسفند تاكنون به طور قابل ملاحظه اي كاهش يافته و آمارها از كاهش 800 درصدي فوتي هاي حوادث رانندگي به نسبت دوره مشابه سال گذشته خبر مي دهد.
ناصري تاكيد كرد: روز گذشته (جمعه) با توجه به حضور مردم در مزار اهل قبور و شهداي هشت سال دفاع مقدس ترافيك در مسير جاده ايلام - صالح آباد پر حجم بود كه با توجه به حضور پررنگ پليس حادثه اي در اين مسير روي نداد.
وي به رانندگان توصيه كرد در فاصله هر 2 ساعت رانندگي به مدت 15 دقيقه استراحت داشته باشند تا ضمن رفع خستگي از بروز حوادث ناگوار رانندگي جلوگيري شود.
رئيس پليس راه ايلام گفت: با توجه به بارندگي هاي مناسب روزهاي گذشته بيشتر مناطق استان از طبيعت زيبا و چشم نوازي برخوردار است كه همين موضوع مي تواند در افزايش ترددها و در نتيجه تصادفات جاده اي نيز موثر باشد، بنابراين مسافران از رانندگي در حالت خستگي و خواب آلودگي به شدت پرهيز كنند چرا كه بر اساس بررسي ها، عامل اصلي واژگون شدن خودروها در نتيجه خواب آلودگي رانندگان است.
سرهنگ ناصري همچنين با اشاره به دو طرفه بودن بيشتر جاده هاي ارتباطي استان ايلام، از رانندگان خواست از سبقت هاي غير مجاز، سرعت غير مجاز و انحراف به چپ به شدت پرهيز كنند تا شاهد حوادث ناگوار رانندگي در ايام تعطيلات نوروز 95 نباشيم.
6119/9002/1904