۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۹:۵۳
کد خبر: 82007346
T T
۰ نفر
گل آرایی حرم نورانی امام رضا(ع) در آستانه نوروز

مشهد- ایرنا- سرپرست اداره كل روابط عمومی آستان قدس رضوی گفت: در آستانه نوروز باستانی و تحویل سال، فضای اماكن متبركه حرم مطهر امام رضا(ع) با بهترین گلها تزئین شد تا با پراكندن عطر خوش بهار لحظات معنوی و شادی برای زائران ایجاد شود.

سید احمد هاشم آبادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در آستانه تحویل سال همه اماكن متبركه حرم مطهر به صورت ویژه با 100 هزار بوته گل تزئین شد.
وی ادامه داد: همچنین روزانه گلهای بالای ضریح حرم مطهر رضوی تعویض و 450 شاخه گل جدید بر روی آن قرار می گیرد تا عطر گلها نوازشگر جان زائران باشد.
سرپرست اداره كل روابط عمومی آستان قدس رضوی همچنین گفت: حرم مطهر رضوی در ایام نوروز به صورت ویژه روزانه نظافت می شود بطوری كه 30 دستگاه ماشین مكانیزه اماكن متبركه رضوی را شست و شو می دهند و كلیه دیواره ها، كاشی كاریها، آیینه كاریهای صحنها و رواقها غبارروبی می شود.
وی افزود: برای معطر كردن فضای اماكن متبركه از باكیفیت ترین اسانسها بهره گرفته می شود كه به صورت روزانه توسط خدام مورد استفاده قرار می گیرد.
هاشم آبادی ادامه داد: نوروز امسال برای مفروش كردن سطح صحنها، دالانها و دیگر نقاط حرم مطهر رضوی كه امكان نشستن زائر در آن وجود دارد از شش هزار تخته فرش جدید استفاده می شود.
وی گفت: مسیرهای رفت و آمد در حرم مطهر رضوی نیز با فرشهای دارای رنگ متفاوت مشخص می شوند تا مشكلی در ارائه خدمت به زائران به وجود نیاید.
سرپرست اداره كل روابط عمومی آستان قدس رضوی افزود: از ابتدای سال جدید تا 13 فروردین 11 هزار نیروی خدمتیار و خادم به زائران و مجاوران در حرم مطهر امام رضا(ع) خدمت رسانی می كنند.
وی با اشاره به خدمات رسانی دفاتر امانات حرم مطهر رضوی در ایام نوروز نیز گفت: این دفاتر در ورودی بستهای حرم مطهر با سازه های موقت ایجاد شده و در ایام نوروزی با ظرفیت افزون بر پنج هزار صندوق امانت به زائران خدمت رسانی می كند.
هشام آبادی افزود: در ایام نوروز حرم مطهر رضوی برای پذیرایی از سه میلیون تشرف به صورت روزانه آمادگی دارد.
7489/1858