ترافیك در جاده های ارتباطی ایلام روان است / كاهش چشمگیر حوادث رانندگی در استان

ایلام - ایرنا - رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی ایلام گفت: تردد خودروها در تمامی جاده های ارتباطی این استان به آسانی در جریان است و شاهد ترافیك روانی در تمامی مسیرهای مواصلاتی هستیم.

سرهنگ محسن ناصری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: طرح نوروزی پلیس راه استان از 25 اسفند ماه جاری آغاز شده و تا 15 فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت.
وی افزود: 40 گروه پلیس راه در قالب طرح نوروزی برای نظارت بر تردد خودروها و سفرهای نوروزی در راه های این استان مستقر شده اند و این گروه ها با تجهیزات كامل خودرویی و انسانی در ایام نوروز آمد و شد وسایل نقلیه را رصد می كنند.
رئیس پلیس راه ایلام یادآور شد: خوشبختانه در سایه رعایت قوانین و مقررات از سوی رانندگان و حضور نیروهای پلیس تعداد فوتی های تصادفات رانندگی در این استان از 25 اسفند تاكنون بطور قابل ملاحظه ای كاهش یافته و آمارها از كاهش 800 درصدی فوتی های حوادث رانندگی به نسبت دوره مشابه سال گذشته خبر می دهد.
ناصری تاكید كرد: روز گذشته (جمعه) با توجه به حضور مردم در مزار اهل قبور و شهدای هشت سال دفاع مقدس ترافیك در مسیر جاده ایلام - صالح آباد پر حجم بود كه با توجه به حضور پررنگ پلیس حادثه ای در این مسیر روی نداد.
وی به رانندگان توصیه كرد در فاصله هر 2 ساعت رانندگی به مدت 15 دقیقه استراحت داشته باشند تا ضمن رفع خستگی از بروز حوادث ناگوار رانندگی جلوگیری شود.
رئیس پلیس راه ایلام گفت: با توجه به بارندگی های مناسب روزهای گذشته بیشتر مناطق استان از طبیعت زیبا و چشم نوازی برخوردار است كه همین موضوع می تواند در افزایش ترددها و در نتیجه تصادفات جاده ای نیز موثر باشد، بنابراین مسافران از رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی بشدت پرهیز كنند چرا كه بر اساس بررسی ها، عامل اصلی واژگون شدن خودروها در نتیجه خواب آلودگی رانندگان است.
سرهنگ ناصری همچنین با اشاره به دو طرفه بودن بیشتر جاده های ارتباطی استان ایلام، از رانندگان خواست از سبقت های غیر مجاز، سرعت غیر مجاز و انحراف به چپ به شدت پرهیز كنند تا شاهد حوادث ناگوار رانندگی در ایام تعطیلات نوروز 95 نباشیم.
6119/9002

سرخط اخبار استان‌ها