جلوه هاي چشمنواز شهر گنبدهاي فيروزه اي آماده استقبال از مسافران نوروزي

اصفهان - ايرنا - شهر گنبدهاي فيروزه اي و پايتختي به وسعت فرهنگ و تمدن ايران زمين، آماده استقبال از بهار طبيعت و جشن روزهاي نو در سال 95 است.

به گزارش ايرنا، هم اينك بيش از 20 هزار اثر تاريخي در استان اصفهان، خوان خود را براي استقبال از مسافران نوروزي گسترده اند.
از هم اكنون چهار گوشه ميدان تاريخي نقش جهان اصفهان قاب مستطيل شكل خود را براي ثبت تصوير گردشگران نوروزي گشوده تا خاطره اي خوش از مسجد امام، كاخ عالي قاپو، مسجد شيخ لطف الله و سر در قيصريه در اذهان تاريخ نصف جهان باقي گذارند.
پل هاي تاريخي زاينده رود كه از شگفتي ها و پيام هاي پررمز و راز معماري بناهاي تاريخي اصفهان به شمار مي آيد براي عبور گردشگران به صف ايستاده اند تا موجب اتصال و ارتقاي معنوي و بصيرت در وجود آنها باشند.
مساجد تاريخي اصفهان نيز مامني زيبا از معنويت و معماري براي ورود گردشگران فراهم كرده تا ذوق هنري كمال يافته و ايمان مذهبي هنرمندان سازنده آنها را به رخ هر بيننده اي بكشانند.
كاخ ها و عمارت هاي تاريخي و با صلابت شهر گنبدهاي فيروزه اي بسان ستاره اي در سپهر تاريخ و پيشينه هنر آفرين اصفهان در چشم هر مسافري مي درخشد.
مناره هاي تاريخي اصفهان نيز بعنوان نمادي از هنر اصيل اسلامي، آنچنان برافراشته اند كه هر گردشگري را به سوي خود رهنمون خواهند شد.
مدارس تاريخي اصفهان بعنوان يكي از بناهاي باشكوه دوران صفويه نيز هم اينك در انتظار نمايش علم و فرهنگ نصف جهان به بينندگان اين آثار عظيم و باشكوه تاريخي است.
آثار هنري و صنايع دستي ديار نصف جهان نيز در هر گوشه و كنار اين شهر در انتظار جلب توجه گردشگران نوروزي است.
استان اصفهان بدليل برخورداري از ويژگي هاي يادشده يكي از مقاصد اصلي گردشگران در ايام نوروز است.
اين استان با گستره اي به پهناي 107 هزار كيلومتر داراي آب و هواي كوهستاني در غرب، آب و هواي معتدل در مركز و اقليمي گرم در شرق است.
در مجموع استان اصفهان براي ميزباني و پذيرايي بيش از سه ميليون و پانصد هزار مسافر و گردشگر نوروزي آماده است و به اين منظور تدابير، اقدام ها و امكانات لازم براي اسكان 180 هزار مسافر در هر شب در اصفهان وجود دارد.
گ/6027/6994

سرخط اخبار استان‌ها