« جبهه النصره» از سركردگان تروریست خود رونمائی می كند

بیروت – ایرنا – گروه تروریستی تكفیری «جبهه النصره» با پخش تصاویر برخی دیگر از سركردگان خود، هویت آنها را كه سال ها نامشخص مانده بود، فاش كرد.

به گزارش ایرنا، موسسه « المناره البیضاء» ابزار رسانه ای گروه تروریستی تكفیری جبهه النصره دیروز حلقه دوم فیلمی تحت عنوان « ورثه المجد» را پخش و برخی از سركردگان مجهول الهویه این گروه را معرفی كرد.

** ابوعبداله الشامی
« عبدالرحیم عطون» شهروند سوری نام واقعی « ابوعبدالله الشامی» است كه در نیمه های سال 2014 به عنوان رئیس كمیته ای تعیین شد كه سخنگونی گروه جبهه النصره است.
وی معروف است كه صدای برخی سركردگان النصره مانند « ابوماریا القحطانی»،« ابوحسن الكویتی» و « سلطان العطوی ابواللیث» را خاموش كرده است.

** ابوالفرج المصری
« احمد سلامه مبروك» تبعه مصر هم نام واقعی« ابوالفرج المصری» و از دوستان نزدیك « ایمن الظواهری » سركرده كنونی القاعده و دارای تجارب جنگی زیادی است.
وی بعداز خروج از زندان در مصر ، سال 1988 برای دیدن الظواهری به افغانستان رفته و سال 1998 در جمهوری آذربایجان بازداشت و به مصر بازگردانده شده است.
هنوز مشخص نیست كه او چگونه از زندانی در مصر آزاد و به سوریه رفته است.

** ابومالك التلی
« جمال زینیه» دارای تابعیت سوریه نام واقعی« ابومالك التلی» و یا « ابومالك الشامی» سركرده جبهه النصره در منطقه قلمون غربی است و برای نخستین بار هویت واقعی او فاش می شود.
روزنامه لبنانی السفیر نوشت كه این اقدام جبهه النصره، به نظر می رسد التلی را غافلگیر كرده زیرا مسئولیت منطقه ای بسیار حساس را برعهده دارد كه بیشترین درگیری ها بین داعش و جبهه النصره در آن جریان دارد.
السفیر افزود: ارتش سوریه و حزب الله لبنان بعداز آزادسازی بیشتر كوه ها و بلندی های مهم منطقه حساس قلمون غربی در سال گذشته آزاد، توانسته اند جبهه النصره را در این منطقه در سرزمینی به وسعت كمتر از 50 كیلومتر مربع و نزدیك شهرك لبنانی عرسال در تنگنا قرار دهند.
این روزنامه لبنانی خاطرنشان كرد: اگرچه این اقدام جبهه النصره در پنجمین سالگرد بحران سوریه سئوالات زیادی را ایجاد كرده است، اما برخی معتقدند این گروه برای این كه بتوانند در فضای بسیار تنگ ایجاد شده برای آنها در سطوح مردمی و گروه های مسلح، تنفس كند مبادرت به پخش تصاویر برخی از سركردگان خود كرده و مقداری از لاك امنیتی خارج شده است.
السفیر تصریح كرد: پیام روشن دیگر این اقدام جبهه النصره این است كه بگوید اگر چه به عناصر سوری خود تكیه دارد اما عناصر خارجی هم در آن فعال هستند.
این روزنامه لبنانی نوشت: افشای هویت ابوالفرج المصری و ارتباط گذشته او با القاعده در افغانستان هم اصراری بر ادامه روابط جبهه النصره با القاعده و تكذیب قطع ارتباط بین آنها است.
خاورم ** 1324

سرخط اخبار جهان