۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۹:۰۹
کد خبر: 82007310
T T
۰ نفر
اسكان 17 هزار مسافر نوروزي در استان يزد

يزد - ايرنا - جانشين ستاد تسهيلات سفر نوروزي استان يزد گفت: تا پايان 28 اسفندماه 17 هزار نفر از مسافران نوروزي در اماكن مختلف استان يزد پذيرش و اسكان داده شدند.

سيد محمدرضا سيدحسيني جمعه شب در حاشيه بازديد از ستاد اسكان فرهنگيان آموزش و پرورش استان يزد در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين تعداد آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزايش دو برابري دارد، سال گذشته تعداد مسافران نوروزي استان يزد هشت هزار و 270 نفر بود كه امسال به 17 هزار نفر رسيده است.
وي ادامه داد: با توجه به اينكه امكان سردي هوا وجود دارد همه برنامه ريزي ها و تمهيدات لازم انديشيده شده تا در صورت نياز و كمبود جا نسبت به اسكان مسافران نوروزي در سالن هاي ورزشي و ديگر اماكن اقدام شود.
معاون هماهنگي امور عمراني استاندار يزد خاطرنشان كرد: در مبادي ورودي شهرستان ها و مركز استان ايستگاههاي راهنماي مسافران نوروزي ايجاد شده و بصورت 24 ساعت به مسافران خدمت رساني مي كنند و همچنين تعداد زيادي نقشه شهرها و اماكن تاريخي و مراكز مورد نياز مسافران نوروزي در استان يزد نيز در حال توزيع بود و به مرور در ايام عيد توزيع خواهد شد.
سيدحيسيني ضمن تشكر از همه نهادهاي دست اندركار سفر نورزي استان يزد اظهار كرد: تمهيدات لازم براي خدمت رساني در زمينه هر آنچه كه مسافران نوروزي نياز داشته باشند در استان يزد انديشيده شده و انشاءالله سفري خاطره انگيز و به يادماندني در استان زيبا و تاريخي يزد داشته باشند.
جانشين ستاد تسهيلات سفر نوروزي استان يزد ادامه داد: اماكن لازم جهت اسكان مسافران نوروزي در همه شهرستانهاي استان به تعداد لازم و كافي وجود دارد و جاي هيچگونه نگراني نيست و در صورت نياز نسبت به تجهيز ديگر اماكن اقدام خواهد شد.
در اين بازديد كه نصيري زاده، رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان ،حيدري مديركل حوزه استاندار،دهقان بهابادي معاون پشتيباني اداره كل آموزش وپرورش و قانع مدير كل روابط عمومي آموزش و پرورش نيز حضور داشتند از قسمت هاي مختلف ستاد اسكان فرهنگيان در مدرسه شهيد اسلامپور بازديد به عمل آمد.
استان يزد حدود 6 هزار اثر تاريخي و فرهنگي دارد كه يكهزارو 600 مورد آن ثبت ملي شده است.
از شهر يزد به عنوان نخستين شهر خشت خام و دومين شهر تاريخي جهان ياد مي شود كه بافت تاريخي آن با مساحت عرصه 743 و مساحت حريم 5000 هكتار در فهرست آثار ملي كشور به ثبت رسيده و در شرف ثبت جهاني قرار دارد.
7537/8068

سرخط اخبار استان‌ها