11 سرنشین هواپیمای بویینگ ساقط شده در روسیه، اتباع خارجی بودند

مسكو - ایرنا- یك مقام سازمان هواپیمایی روسیه اعلام كرد از 62 سرنشین هواپیمای مسافربری بویینگ 737 كه در فرودگاه راستف نادانو سقوط كرد، 11 نفر اتباع خارجی بودند.

به گزارش ایرنا، این مقام سازمان هواپیمایی روسیه روز شنبه به خبرگزاری روسی اینترفاكس گفت: در حادثه سقوط هواپیمای بویینگ در راستف نادانو 55 مسافر هواپیما و هفت خدمه جان خود را از دست داده اند.
بر اساس اطلاعات خبرگزاری ایتارتاس، هواپیمای مسافربری بویینگ 737 به شركت هواپیمایی «فلای دوبی» FlyDubai تعلق داشت و هفت خدمه هواپیما اتباع كشور امارات عربی متحده بودند.
یك مقام كنسولگری روسیه در دوبی با استناد به فهرست مسافران این هواپیما در فرودگاه دوبی گفت كه در هواپیما 62 نفر ازجمله 55 مسافر قرار داشتند كه همه آنها در هنگام سقوط هواپیما كشته شده اند.
سه شهروند اوكراین، یك تبعه ازبكستان و یك تبعه هند جزو قربانیان سانحه هواپیمای مسافربری بویینگ 737 هستند.
در همین حال، خانم «ایرینا چتورتاكووا» سخنگوی استاندار استان راستف به خبرنگاران گفت كه مسافران هواپیما شامل چهار كودك، 18 مرد و 33 زن بودند كه شماری از آنها را گردشگرانی تشكیل می دادند كه از سفر گردشگری در امارات بازگشته بودند.
در بین كشته شدگان، دو نفر از نمایندگان شورای محلی شهر راستف نادانو هم قرار داشتند.
هواپیمای مسافربری بویینگ در حالی كه حدود دو ساعت دور فرودگاه راستف نادانو (به دلیل شرایط نامساعد جوی) می چرخید، هنگام فرود در فرودگاه با باند فرودگاه برخورد كرد و منفجر شد و قطعات هواپیما تا شعاع یك كیلومتری پخش شد.
این سانحه هوایی ساعت 3 و 40 دقیقه بامداد امروز شنبه به وقت مسكو رخ داد و گفته می شود علت سقوط هواپیما شرایط نامساعد جوی بوده و هنگام سانحه در شهر راستف نادانو باران می بارید و سرعت باد به 22 متر در ثانیه رسیده بود. اكنون فرودگاه راستف نادانو فعالیت ندارد و چندین پرواز فرودگاه به تاخیر افتاده است.
اروپام*391 **1572

سرخط اخبار جهان