۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۸:۴۵
کد خبر: 82007292
T T
۰ نفر
كم رنگ شدن حاشیه امن زمین خواران در گلستان

گرگان - ایرنا - رئیس دادگستری كل گلستان از برقراری كشیك نوروزی ویژه مبارزه با زمین خواری خبر داد و گفت: حراست از منابع ملی علاوه بر این نیازمند اهتمام همه مردم و مشاركت آنان برای حفاظت از این عرصه ها است.

به گزارش روز شنبه ایرنا هادی هاشمیان اظهار داشت: كشیك های ویژه نوروزی در دادسراهای سراسر استان به منظور برخورد با سودجویانی كه از فرصت تعطیلات نوروزی برای دست اندازی و ساخت و ساز در عرصه های ملی و منابع طبیعی استفاده می كنند ، فعال است.
رئیس شورای حفاظت از بیت المال گلستان با تاكید بر اینكه اداره كل منابع طبیعی استان مسئول تامین امنیت عرصه های ملی و منابع طبیعی است، از مسئولان این حوزه خواست كه با تشكیل گشت های ویژه نوروزی متشكل از یگان حفاظت منابع طبیعی استان و نیروی انتظامی و سركشی های مداوم ، عرصه را بر دست اندازان به اراضی ملی و منابع طبیعی تنگ كنند.
رئیس دادگستری كل گلستان همچنین از مردم استان خواست كه هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی را به نزدیكترین مراجع انتظامی، پلیس 110 و یا گشت های ویژه اداره كل منابع طبیعی گزارش دهند.
در بحث زمین خواری درگلستان شهرستانهای مختلف از جمله گرگان، كلاله، بندرگز و علی آباد از نقاط آسیب پذیر هستند
كلاله به دلیل دورافتادگی از مركز استان، گرگان با توجه به بالا بودن قیمت زمین، بندرگز و علی آباد نیز به علت موقعیت اراضی و آب و هوای مناسب جزء مناطق آسیب پذیرگلستان در بحث زمین خواری است.
گلستان واقع در شمال ایران دارای یك میلیون هكتار مرتع و دشت، 450 هزار هكتار جنگل و حدود 700هزار هكتار اراضی كشاورزی است.
6204/1648

سرخط اخبار استان‌ها