مراكز درمانی ایلام آماده ارائه خدمت به مسافران نوروزی هستند

ایلام - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی ایلام گفت: 9 بیمارستان و مراكز درمانی دولتی در تمام شهرستان های مختلف استان در ایام تعطیلات در رشته های مختلف پزشكی و تخصصی در حالت نوبت بندی 24 ساعته قرار دارند.

دكتر عبدالنور كرد جمشیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: بیمارستان امام خمینی شهر ایلام در این ایام بیماران نیازمند جراحی و اطفال و بیمارستان شهید مصطفی نیز بیماران در رشته های داخلی، زنان ، مغز و اعصاب را پذیرش می كنند.
وی تاكید كرد: پزشكان متخصص در همه مراكز درمانی دولتی در رشته های مختلف به صورت دائمی حضور دارند كه ضمن معاینه بیماران بستری در بیمارستان ها، بیماران درمانگاهی و سرپایی را نیز معاینه می كنند.
وی یادآور شد: بخش های آی سی یو نوزادان، اطفال و بزرگسلان و سی سی یو در همه بیمارستان های دولتی با 100 درصد ظرفیت و امكانات خود در خدمت مراجعه كنندگان و بیماران هستند و مراكز دیالیز نیز در این مدت بیماران را پذیرش می كنند.
كرد جمشیدی افزود: همچنین با بیمارستان ها و كلینیك های بخش خصوصی نیز مكاتبه و رایزنی های لازم صورت گرفته و این مراكز درمانی موظف هستند 25 درصد ظرفیت درمانی و تجهیزاتی خود را در روزهای تعطیل نوروز به كارگیری كنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی استان ایلام تاكید كرد: تجهیزات پزشكی پایه ای برای همه بیمارستان ها در نقاط مختلف استان تامین شده است تا در روزهای تعطیلات نوروزی مشكل ارائه خدمات درمانی و دارویی برای بیماران ایجاد نشود.
كرد جمشیدی اضافه كرد: در مناطقی كه دارای یك فرد متخصص هستند هماهنگی های لازم انجام شده تا هر 2 شهرستان نزدیك به هم از رشته های تخصصی یكدیگر استفاده كنند و مركز استان نیز در صورت لزوم آمادگی لازم برای اعزام نیروی متخصص به شهرستان ها را دارد.
وی گفت: 36 پایگاه در حوزه فوریت های پزشكی با امكانات لازم جهت خدمت رسانی به مسافران نورزی در سطح استان مستقر هستند و چهار ایستگاه سلامت در سه راهی جندالله ، پایانه مرزی مهران، شرهانی دهلران برای زائران عتبات عالیات و كاروان های راهیان نور و لومار برای مسافران نوروزی از سوی مركز فوریت های پزشكی استان در نظر گرفته شده است.
وی اظهار كرد: همچنین یك دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز در خدمت مسافران نوروزی و كاروان های راهیان نور قرار دارد كه درمان و مداواهای اولیه و سرپایی برای مراجعه كنندگان را در داخل این وسیله نقلیه امدادی انجام می دهند و در صورت نیاز به اعزام، فرد مصدوم با كمك آمبولانس به مراكز درمانی فرستاده می شود.
7172/9002

سرخط اخبار استان‌ها