تراولر استرالیا: ایران افسانه ای، در حال تبدیل شدن به كانون گردشگری است

كوالالامپور – ایرنا – یك تارنمای استرالیایی روز شنبه با پیشنهاد به شهروندان این كشور برای سفر به ایران، نوشت: ایران به سرعت در حال تبدیل شدن به یك كانون برای گردشگری است.

به گزارش ایرنا، تارنمای 'تراولر' استرالیا كه مشاوره سفر به شهروندان این كشور ارائه می كند، نوشت: ایران به سرعت در حال تبدیل شدن به یك كانون برای گردشگری در جهان است.
این تارنما، مردم ایران را 'ملتی با فرهنگی غنی' و سرزمینی زیبا دانست كه در آن مردم 'سلام گرم گردشگران را دریافت' می كنند.
به نوشته 'تراولر' استرالیا، ایرانیان مردمی دوست داشتنی هستند... مردم ایران به معنای واقعی در هر جایی ملاقات كنید، دوست شما هستند.
'آنتونی هم' دبیر بخش خاورمیانه یك نشریه گردشگری كه به ایران سفر كرده است، گفت: مهمان نوازی كه من در ایران تجربه كرده ام كاملا فوق العاده است.
وی گفت: مردم ایران واقعا از اینكه با شما هستند خوشحالند. ایران یك كشور افسانه ای است و تا حد زیادی امنیت در آن برقرار است.
تارنمای 'تراولر' استرالیا در این گزارش با اشاره به پرسپولیس در 'شهر باستانی در نزدیكی شیراز' به نقل از 'آنتونی هم'، نوشت: اصفهان نیز شهری امن و زیباترین شهری است كه تاكنون دیده ام. شهری با مساجدی كه با كاشی آبی ساخته شده اند و پل های زیبایی كه در آن وجود دارد. تبریز و یزد نیز از شهرهای زیبا و قدیمی ایران هستند.
این تارنما نوشت: در یك كلام باید بروم. ایران هنوز یكی از مقصدهای سفر است و زمانی كه در آنجا بسر می برید، این كشور می تواند فكر شما را در مورد جهان تغییر دهد.
دولت استرالیا از آذر ماه امسال سفر به ایران را برای شهروندان خود بدون مشكل دانست و تاكید كرد كه شهروندان استرالیایی می توانند ایران را به عنوان مقصد گردشگری خود برگزینند.
دولت استرالیا سطح هشدارهای مسافرتی به ایران را كه پیشتر در سطح 'سه' ارزیابی شده بود، به سطح 'دو' كاهش داده است.
تارنمای 'ای.بی.سی' استرالیا نیز یك ماه پس از آن با تاكید بر اینكه ایران از مقاصد گردشگری جهان در سال جدید میلادی است، به معرفی كشورمان به عنوان یكی از چهار مقصد احتمالی گردشگران در سال 2016 و پاسخ به چرایی این انتخاب و همچنین ظرفیت های گردشگری ایران پرداخت.
آساق**1611

سرخط اخبار جهان