راه اندازی جنبش ملی مقابله با تروریسم در سنگاپور/تهدیدات جدی است

كوالالامپور – ایرنا – مقامات سنگاپور با افزایش تهدیدات تروریستی كه در چند ماه گذشته در بالاترین سطح قرار گرفت جنبشی ملی برای آماده سازی این دولت – شهر و مردم به منظور حفاظت در برابر یك حمله احتمالی راه اندازی كردند.

به گزارش ایرنا، مقام های سنگاپوری طی ماه های گذشته ده ها تبعه این دولت – شهر و یا كشورهای مختلف به ویژه بنگلادشی را به اتهام همكاری با گروه تكفیری داعش و یا تلاش برای گسترش تفكرات افراط گرایانه اخراج و یا بازداشت كرده اند.
طرح واكنش جامعه محور بخشی از رویكرد و استراتژی جدید مبارزه با تروریسم سنگاپور است كه در كنار طرح های امنیتی تقویت واكنش پلیس ویژه و افزایش نظارت بر ساختمان ها انجام می شود.
'كی شانموگام' وزیر كشور و دادگستری سنگاپور روز شنبه همزمان با راه اندازی جنبش ملی آماده سازی برای مقابله با عملیات احتمالی تروریستی، گفت كه توانایی سنگاپور برای مقابله با تروریسم بستگی به واكنش جامعه و پاسخ آن به چالش ها دارد.
براساس گزارش شبكه خبر آسیا، وی با تاكید بر اینكه تروریست ها به دنبال ایجاد فضای ترس و وحشت در جامعه هستند، اضافه كرد: مراقبت جامعه قبل و در طول مقابله با تروریسم و یك حمله احتمالی تروریستی نیاز فوری و قوی است. جامعه باید آماده و مجهز به مهارت های لازم برای محافظت از خود، خانواده و جامعه باشد.
وزیر كشور سنگاپور یكی دیگر از جنبه های اجرای جنبش مقابله با تروریسم را مقابله با توسعه افراطی گری و تأثیرات تبلیغات آنلاین دانست.
وی تهدید تروریسم را واقعی دانست و گفت: ما همه اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از یك حمله تروریستی انجام می دهیم. سازمان های اصلی تمام تلاش خود را انجام خواهند داد و امیدواریم كه هرگز شاهد یك حمله نباشیم.
در حالی كه 'كی شانموگام' استراتژی مبارزه با تروریسم و چالش ها را در سنگاپور 'كاملا موثر' دانست، اشاره كرد كه در حال حاضر تروریست ها تهدیدات را افزایش داده و از تاكتیك های جدید تروریستی استفاده می كنند و به طور همزمان چند مكان مختلف و آسیب پذیر و شلوغ را مورد هجوم قرار می دهند.
وی گفت: بنابراین، اقدامات امنیتی به طور قابل توجهی در زمینه های حفاظت و مراقبت افزایش یافته است.
بنابر اعلام وزیر كشور سنگاپور، امنیت زیرساخت های ویژه مانند فرودگاه چانگی و ساختمان های دولتی و نیز اهداف نرم مانند مراكز تفریحی و مراكز خرید تقویت شده و دوربین های پلیس در 10 هزار نقطه مراقب اواضاع است.
آساتق**1611

سرخط اخبار جهان