اورژانس قم درآمادگی كامل/ 38پایگاه در محورهای استان فعال می باشد

قم- ایرنا- معاون مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی قم با اشاره به شروع تعطیلات پایان سال از آمادگی كامل اورژانس خبر داد و گفت: 38 پایگاه در محورهای استان فعال می باشد.

مهدی فراهانی روز شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: اورژانس قم همزمان با سراسر كشور ، طرح نوروزی را از 26 اسفندماه آغاز كرده و تا 16 فروردین ماه سال آینده به فعالیت خود ادامه می دهد.
وی اظهار داشت: ظرفیت ها و فعالیتهای اورژانس دراین ایام به منظور خدمات رسانی به زائران ومسافران نوروزی افزایش یافته و در محورهای استان و مناطق شهری خدمات ارائه می شود.
وی آمبولانس ، اتوبوس آمبولانس ، موتورلانس و اورژانس هوایی را از امكانات لجستیك اورژانس قم ذكر كرد.
فراهانی گفت: 52 آمبولانس در آمادگی صددرصد هستند و پایگاه های محورهای شلوغ از جمله اتوبان قم - تهران و قم كاشان تقویت شده و از چهار پایگاه به هشت پایگاه رسیده است.
وی ادامه داد:كلیه پرسنل اورژانس قم نیز درآماده باش كامل و درخدمت مردم ، زائران و مسافران نوروزی می باشند.
فراهانی در بخش دیگری از ازاین گفت وگو از فعال شدن 6 ایستگاه سلامت در محورهای اتوبان قم - تهران ، قم - كاشان ، سلفچگان و جاده گرمسار خبر داد و گفت: ایستگاه های سلامت به منظور ارائه خدمات سرپایی به مسافران راه اندازی شده است.
وی درخصوص فلسفه برپایی ایستگاه های سلامت گفت: به منظور ارائه خدمات پزشكی به بیماران و كاهش حضور آنان به مراكز درمانی شهر قم ، تیم های پزشكی دراین ایستگاه ها فعال هستند و علاوه بر ویزیت ، داروی رایگان نیز دراختیار بیماران قرار می دهند.
وی گفت: مراجعه زیادی به این ایستگاه ها صورت گرفته و همكاران اورژانس نیز به نحو مطلوب خدمات سرپایی را در اختیار زائران و مسافران نوروزی قرار داده اند.
فراهانی گفت: ایستگاه های سلامت درحال حاضر در مجتمع مارال ، ستاره ،محدوده پمپ بنزین المهدی در اتوبان قم - تهران ، جاده گرمسار و جاده سلفچگان و اتوبان قم - كاشان مستقر هستند.
وی یكی دیگر از اقدامات نوروزی اورژانس قم را استفاده گسترده تر از اورژانس هوایی ذكر كرد و گفت: طی سه روز گذشته سه سورتی پرواز در محورهای قم صورت گرفته و هشت مصدوم حوادث جاده ای به مراكز درمانی قم انتقال یافته است.
وی افزود: به دلیل شلوغی جاده ها ، سعی داریم در حوادث احتمالی پر تلفات بیش از گذشته از اورژانس هوایی استفاده كنیم تا آمبولانس ها كمتر از جاده ها جدا شوند و درصورت حوادث دیگر به موقع اورژانس در محل حاضر باشند.
فراهانی دربخش دیگری ازاین گفت وگو اظهار داشت: اورژانس قم علاوه بر محورهای استان در داخل شهر نیز فعال می باشد و درحرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و مسجد مقدس جمكران نیز حضور خواهد داشت.
وی گفت: درهنگام تحویل سال نیز به دلیل حضور گسترده زائران ، اورژانس قم با 12 دستگاه آمبولانس ، یك دستگاه اتوبوس آمبولانس ، پنج موتورلانس و تیم كامل پزشكی آماده ارائه خدمت به هموطنان می باشد.
6133/

سرخط اخبار استان‌ها