۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۴:۳۹
کد خبر: 82007254
T T
۰ نفر
یك گروه موسیقی ایرانی در آتن كنسرت برگزار كرد

آتن - ایرنا - گروه موسیقی سنتی صبا برای اولین بار با اجرای كنسرت در تالار موسیقی آتن، یونانیان را با گوشه ای از فرهنگ و هنر دل انگیز ایران آشنا كرد.

به گزارش ایرنا از آتن، گروه موسیقی سنتی صبا كه برای برگزاری چند كنسرت به آتن سفر كرده است، جمعه شب در تالار موسیقی این شهر به مدت 2 ساعت به اجرای قطعات موسیقی پرداخت كه با استقبال بی نظیر یونانیان مواجه شد.
گروه صبا به سرپرستی «فاضل جمشیدی» كه خواننده این گروه هفت نفره است علاوه برآتن در چند كشور اروپایی دیگر نیز به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز به اجرای موسیقی سنتی خواهد پرداخت.
گروه صبا كه به مناسیت عید نوروز سال 1395 به آتن سفر كرده، دارای برنامه فشرده است و علاوه بر برگزاری كنسرت در تالار موسیقی آتن كه یكی از مجلل ترین مراكز هنری و فرهنگی پایتخت یونان است، در سالن اجتماعت شهرداری منطقه «فیلوتی- پسیخیكو»، تلویزیون دولتی «ارت» و رادیو سراسر «كوكینو» به اجرای موسیقی خواهد پرداخت.
این گروه با تلاش رایزنی فرهنگی ایران در آتن، حمایت همه جانبه سفارت جمهوری اسلامی ایران در یونان و اداره كل ایرانیان خارج از كشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به آتن سفر كرده است.
اروپام**462**1613

سرخط اخبار فرهنگ