شهردار آبادان:براي پرداخت حقوق كاركنان، مبلغي از اعتبارات سازمان منطقه آزاد اروند استفاده نكرديم

آبادان - ايرنا - شهردار آبادان گفت:براي پرداخت حقوق كاركنان شهرداري آبادان، مبلغي از اعتبارات عمراني سازمان منطقه آزاد استفاده نكرديم، زيرا براي پرداخت حقوق، به بودجه اين سازمان نياز نداريم.

محمود رضا شيرازي شامگاه جمعه در گفت و گوي اختصاصي با ايرنا در خصوص سخنان برخي از مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند مبني بر اينكه اعتبارات عمراني اين سازمان براي پرداخت حقوق پرسنل شهرداري آباان هزينه شده است، افزود:شهرداري آبادان براي اجراي آسفالت برخي اماكن و خيابان هاي شهر، توافق نامه 100 ميليارد ريالي با سازمان منطقه آزاد اروند امضا كرد كه 20ميليارد ريال آن مختص به آسفالت مدارس بود.
وي اظهار داشت:تاكنون، آسفالت مدارس انجام شده و پيمانكار نيز مبلغ هزينه شده را به صورت كامل در اختيار گرفته است كه متاسفانه حاضر به ادامه كار نشد.
شهردار آبادان با انتقاد از سازمان منطقه آزاد اروند گفت:قرار دادن بودجه آن هم به صورت كامل در اختيار پيمانكار، اقدامي نادرست بود كه از سوي سازمان منطقه آزاد اروند انجام شد و همين موضوع، تضعيف نظارت شهرداري را به همراه داشت.
شيرازي تصريح كرد:البته مدير عامل سازمان منطقه آزاد اروند متوجه اين اشتباه شد و قرار شد از اين پس شهرداري نظارت را خود به صورت جامع و كامل در اختيار گيرد.
شهردار آبادان افزود:پس از پايان تعطيلات نوروزي، اجراي آسفالت دوباره آغاز شده و مناطقي كه نياز به اجراي آسفالت دارد، مورد پوشش قرار مي گيرد.
شيرازي گفت:شهرداري آبادان براي پرداخت حقوق كاركنان نيازي به اعتبارات سازمان منطقه آزاد اروند ندارد و از محل درآمدهاي شهرداري حقوق و عيدي كاركنان پرداخت شد.
وي ادامه داد: شهرداري آبادان از محل درآمدهاي خود حقوق بهمن و اسفندماه و عيدي كاركنان و همچنين قسمتي از بدهي هاي خود به پيمانكاران را پرداخت كرد.
شهردار آبادان افزود:سازمان منطقه آزاد اروند در روزهاي اخير يك ريال پرداختي به شهرداري آبادان نداشته است.
معاون فني و امور زيربنايي سازمان منطقه آزاد اروند، سه شنبه هفته جاري در نشست خبري با رسانه هاي خوزستان عنوان كرده بود:براي آسفالت معابر و خيابان‌هاي آبادان بودجه 130 ميليارد ريالي در نظر گرفتيم كه در اختيار شهرداري قرار گرفت كه به دليل استفاده از اين بودجه در محل‌ هاي ديگر از سوي شهرداري و اعتراض پيمانكاران به دليل عدم دريافت مطالباتشان، پروژه نيمه كاره ماند.
موعود شمخاني گفت:قرار گذاشته بوديم، مشكل خيابان هاي مناطق اميرآباد، اميري و ذوالفقاري با اين بودجه حل شود و تا پايان اسفندماه و حداكثر شب عيد اين كار به اتمام برسد، اما شهرداري مطالبات پيمانكاران را طبق دريافتي ‌اش از سازمان منطقه ازاد اروند، تسويه نكرد و اين پروژه عملا ناتمام ماند.
وي اظهار داشت:بر اسا اطلاعات به دست آمده، شهرداري با بودجه اي كه سازمان منطقه آزاد اروند براي اجراي آسفالت مناطق مختلف اين شهر در اختيار شهرداري آبادان قرار داد، حقوق كاركنان را پرداخت كرد.
7104/6125

سرخط اخبار استان‌ها