انقلابي ماندن نظام جمهوري اسلامي به انقلابي ماندن روحانيت وابسته است

شيراز- ايرنا- نماينده ولي فقيه در استان فارس و امام جمعه شيراز با تاكيد بر اينكه عظمت نظام جمهوري اسلامي در انقلابي عمل كردن آن است ، اظهار داشت : انقلابي ماندن نظام جمهوري اسلامي، به انقلابي ماندن مجلس خبرگان و علماي بلاد، حوز ه هاي علميه و طلاب و روحانيون وابسته است.

به گزارش ايرنا آيت الله اسدالله ايماني در خطبه هاي آخرين نمازجمعه سال 94 بيان كرد: امام خميني(ره) آغازگر انقلاب اسلامي بودند كه جامعه روحانيت به دنبال امام راحل حركت كرده و انقلاب اسلامي به پيروزي رسيد كه اين مهم بايد در تداوم انقلاب اسلامي نيز ادامه يابد و حفظ شود.
وي ادامه داد: جامعه روحانيت اعم از مرجعيت، علما و فضلا و طلاب، علماي بلاد يك شبكه گسترده، فراگير و اثرگذار در جامعه شيعه است.
ايماني با بيان اينكه مقام معظم رهبري در مدت اخير چندين بار بر انقلابي ماندن و انقلابي عمل كردن مجلس خبرگان و نمايندگان طلاب و فضلا در حوزه علميه قم تاكيد كردند، افزود: دليل اين اصرار مقام معظم رهبري اين است كه جمعي از ساده انديشان در جامعه امروز به روش هاي مختلف به دنبال القاي شبهات در انقلاب هستند.
او اظهارداشت: اينها به دنبال اين هستند كه روزي لازم بود انقلاب كنيم و انقلابي باشيم و رژيم ستمشاهي را از بين ببريم و اما امروز ديگر نبايد انقلابي باشيم و بايد با نظام سلطه كنار بياييم و امروز اگر با آمريكا و اتحاديه اروپا هم صدا نباشيم با مشكل روبرو مي شويم لذا امروز بايد با وضع موجود دنيا كنار بياييم تا منافع مادي ما تامين شود.
امام جمعه شيراز اضافه كرد: اين تفكر در برخي از افكار، زبان ها و جريان ها جاري شده است كه خطرناك ترين حركت در جامعه امروز ماست لذا مقام معظم رهبري به صراحت بر روي اين قضيه موضع مي گيرند.
او با بيان اينكه يك روز انقلابي بودن فايده اي ندارد تصريح كرد : نياز نظام اسلامي انقلابي بودن، انقلابي ماندن و انقلابي عمل كردن است كه انقلابي عمل كردن به معناي مقابله با نظام سلطه است.
ايماني عنوان داشت: از انقلاب اسلامي نظام سياسي و حكومت اسلامي به وجود آمده كه اين ثمرات انقلاب بايد حفظ شود اما اگر انقلابي نباشيم و معيار حركت ما عمل به اسلام نباشد، نظام استكبار و نظام سلطه نيز با ما كاري ندارد.
نماينده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبري با اشاره به اينكه بار ديگر آمريكا و نظام سلطه در برابر ملت ما شكست خوردند افزود: زماني كه موشك هاي دوربرد ما آزمايش مي شد آمريكا اين موضوع را براي فضاسازي عليه ايران در شوراي امنيت مطرح كرد.
وي گفت: اين درحالي است كه بر اساس گفته هاي آنها آزمايش موشك هاي دوربرد ما با قطعنامه شوراي امنيت و مفاد برجام منافاتي ندارد اما دشمن هميشه دشمن است و آمريكا تا هميشه در برابر كشور ما در حال كينه توزي و ضربه زدن است.
** مساله آب، نخستين و مهمترين مشكل استان فارس
آيت الله ايماني با اشاره به دوم فروردين ماه به عنوان روز جهاني آب ، گفت : آب مشكل عمده امروز جوامع بشري است كه متاسفانه كشور ايران و استان فارس نيز با اين مشكل به صورت حساس روبرو هستند.
وي عنوان داشت: نخستين و مهمترين مشكل استان فارس، مساله آب است كه مسئولان استان بايد براي توليد، مصرف و بهره برداري از آب در استان برنامه داشته باشند.
او بيان كرد: امروز تالاب ها و درياچه هاي ما خشكيده و ما آب را از اعماق حدود 300 متر از زمين بيرون مي كشيم و نمي توان در موضوع آب بدون برنامه عمل كرد زيرا آب يك سرمايه است كه از هزاران سال قبل براي بهره برداري ما نگهداري شده و ما نيز امروز بايد مناسب عمل كنيم.
امام جمعه شيراز با بيان اينكه نبايد به سرمايه آب چوب حراج بزنيم اظهارداشت: امروز بايد بدانيم از يك ليتر آب كه از زمان برداشت مي شود قرار است چه استفاده اي شود؟ آيا به لحاظ درآمدي مناسب هزينه است؟ كه مردم نيز در اين زمينه بايد همكاري داشته باشند.
ايماني اضافه كرد: همگان از جمله مردم و مسئولان بايد بر روي مساله آب احساس خطر داشته باشند زيرا اگر در اين بخش برنامه نداشته باشيم و مردم همكاري نكنند، آب شيرين بسيار محدود در اختيار قرار مي گيرد.
امام جمعه شيراز همچنين با اشاره به فرارسيدن فصل بهار و آغاز سال 1395 هجري شمسي و نوروز باستاني افزود: همزمان با فرارسيدن فصل بهار جهان آفرينش چهره تازه خود را نمايان مي كند كه ما انسان ها نيز بايد با ايجاد تحول در درون، ظاهر و باطن خود را هماهنگ و تازه كنيم.
او بابيان اينكه توجه به ظاهر و يا باطن به تنهايي مشكلي را حل نمي كند ادامه داد:هماهنگي و آراستگي ظاهر و باطن رشد و بالندگي انسان ها را به دنبال دارد و بايد از فرصت عمر كه در اختيار ما قرار گرفته براي اصلاح ظاهر و باطن خود استفاده كنيم.
3002/ 5054